۸۵ هزار نفر از مردم یزدزیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفتند | اتاق خبر
کد خبر: 303458
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 05:29
استاندار یزد:
استاندار یزد گفت: در حال حاضر ۸۵ هزار نفر از مردم یزد زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند که با این آمار، پوشش بیمه ای در استان یزد به ۹۸ درصد رسید.

اتاق خبر: استاندار یزد گفت: در حال حاضر ۸۵ هزار نفر از مردم یزد زیر پوشش بیمه سلامت قرار گرفته اند که با این آمار، پوشش بیمه ای در استان یزد به ۹۸ درصد رسید.

بنابراین گزارش، سیدمحمد میرمحمدی در همایش روسای بیمه‌گری، درآمد و فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت به میزبانی یزد اظهار داشت: یزد بخش قابل توجهی از بیماران سایر استان‌های کشور از جمله کرمان، ‌ سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و فارس و حتی در مواردی تهران را نیز پوشش می دهد که این امر نیاز استان یزد به افزایش تخت‌های بیمارستانی را ضروری کرده است.

وی عنوان کرد: در سال گذشته مجوز راه اندازی ۷۲۲ تخت بیمارستان در استان یزد گرفته شد تا بتوانیم خدمات رسانی بهتری هم به بیماران یزدی و هم بیماران غیربومی داشته باشیم.

استاندار یزد با بیان اینکه بخش قابل توجهی از مردم یزد فاقد هر نوع پوشش بیمه ای بودند، افزود: با فعالیت بیمه سلامت و اجرای طرح تحول نظام سلامت توسط دولت، ۸۵ هزار نفر از یزدی‌ها که فاقد هر نوع پوشش بیمه ای بودند، تحت پوشش این طرح درآمدند و اکنون تقریبا ۹۸ درصد مردم یزد از پوشش بیمه ای برخوردارند.

وی با اشاره به نقایص حوزه بهداشت و درمان نه تنها در استان یزد بلکه در کشور عنوان کرد: خدمات ارائه شده در این حوزه دور از شأن مردم بود اما خوشبختانه با تدبیر دولت، امروز شاهد شرایط بهتری در حوزه بهداشت و درمان هستیم.

مدیرکل بیمه سلامت استان یزد نیز در این همایش اظهار داشت: در حال حاضر در استان یزد یک میلیون و ۱۴۷ هزار و ۹۶۰ نفر توسط چهار سازمان بیمه گر بیمه شده اند که سال گذشته هزینه درمان این بیمه شدگان بالغ بر ۴۲۵ میلیارد تومان شده است.

محمد دریجانی عنوان کرد: بیش از ۳۴ درصد هزینه‌های درمانی ایجاد شده در استان یزد مربوط به سایر استان‌ها است زیرا یزد علاوه بر خدمت رسانی به مردم استان، روزانه تعداد قابل توجهی بیمار غیربومی را نیز پذیرش می کند.

وی خاطرنشان کرد: روستاییان سایر استان‌های کشور در حال حاضر بیشترین آمار بستری در بیمارستان‌ها را دارند به نحوی که در اغلب موارد، ‌ آمار بیمه‌شدگان روستایی غیربومی بستری در بیمارستان‌های یزد بیش از آمار روستاییان بومی است.

دریجانی عنوان کرد: بیماران سرباری یا غیربومی، به طور متوسط ۳۱ درصد از قشر کارمندان، ۱۵ درصد از سایر اقشار و ۴۸ درصد از روستاییان است و هزینه‌ای که بیمه سلامت استان یزد برای روستاییان سایر استان‌ها می‌کند، چند برابر هزینه‌هایی که برای روستاییان استان یزد می کند.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید