کارمزد جدیدی بابت تراکنش از مردم دریافت نمی‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 303543
تاریخ انتشار: 30 آذر 1394 - 10:00
مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: بخشنامه دریافت کارمزد ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ ریالی بابت تراکنش خرید ، داخلی است و فقط جهت کارمزد را در بانک ها عوض می کند.

اتاق خبر: ناصر حکیمی افزود: پیش از این بابت برداشت وجه نقد ، بانک صادر کننده کارت مبلغی را پرداخت می کرد که این مبلغ به عنوان یارانه به شرکت ارائه کننده خدمات ، پرداخت می شد اما اکنون این یارانه حذف و هزینه از طرف بانک صادر کننده کارت کمتر شده و این مبلغ به هزینه بانک ها با حساب های متصل به کارت خوان همان بانک ها افزوده شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی با بیان اینکه این اقدام فقط تغییر جهت در بانک هاست گفت: این بخشنامه به کارمزد دریافتی از مردم یا منتقل کردن این کارمزد به مردم هیچ ارتباطی ندارد از این رو اتفاق خاصی در مراودات بانکی مردم با نظام بانکی روی نخواهد داد.
حکیمی در پاسخ به این پرسش که آیا تضمینی وجود دارد که بانک ها این هزینه را با عنوان سایر خدمات از مردم دریافت نکنند؟ گفت: دریافت هرگونه کارمزد نیازمند مصوبه است که در این مصوبه هم هیچ اشاره به دریافت کارمزد از مردم نشده است از این رو هیچ کارمزدی نمی توان از مردم گرفت ضمن اینکه این بخشنامه داخلی است و ارتباطی با مراودات مردم با بانک ها ندارد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید