نخستین سریال ترسناک در شبکه نمایش خانگی | اتاق خبر
کد خبر: 303639
تاریخ انتشار: 11 دی 1394 - 23:19
نخستین سریال شبکه ویدئویی در ژانر وحشت به کارگردانی رامین عباسی‌زاده - تهیه‌کننده سریال‌هایی چون «او یک فرشته بود»، «کت جادویی»، «پلیس جوان»، «سقوط یک فرشته» و «پریدخت» - جلوی دوربین می‌رود.

به گزارش اتاق خبر، «احضار» عنوان نخستین مجموعه ویژه توزیع در شبکه نمایش خانگی است که رامین عباسی‌زاده به‌زودی در اولین تجربه کارگردانی خود، آن‌را در تهران مقابل دوربین خواهد برد. 

استقبال از آثار عرضه شده در شبکه ویدئویی و یک قصه جذاب با تمی نوگرایانه در ژانر وحشت از انگیزه‌های اصلی حضور عباسی‌زاده در پشت دوربین این سریال است تا نخستین تجربه کارگردانی او ثبت شود. 

تهیه‌کننده سریال «انقلاب زیبا» در این باره می گوید: «ژانر وحشت یا هارور (Horror) با وجود توفیقی که در سینما و تلویزیون دنیا دارد، در کشور ما بنا بر دلایل متعددی مهجور مانده و به نظرم از پتانسیل های آن به طور دقیق و حرفه ای استفاده نشده است؛ البته هر از گاهی تجربه هایی را در این حوزه شاهدیم که متاسفانه اغلب فرجام خوب و ماندگاری پیدا نمی کنند و با پایان دوره نمایش از خاطره ها می روند. به همین دلیل نیز هنوز همه متفق القول هستند که بهترین نمونه این گونه از فیلمسازی در ایران، سینمایی «شب بیست و نهم» ساخته مرحوم حمید رخشانی است که بیش از دو دهه از زمان ساخت آن می گذرد و یا آثار زنده یاد ساموئل خاچیکیان که آنها نیز بیشتر در قالب ژانر تریلر یا سینمای تعلیق دسته بندی می شوند. این در حالی است که در تلویزیون ما همین تعداد آثار انگشت‌شمار نیز دیده نمی‌شوند و مسائلی مانند عدم استفاده از درجه‌بندی و علایم هشداردهنده هنگام نمایش و دغدغه‌های دیگر مدیران و فیلمسازان و نبود سناریویی منطبق بر قواعد سینمای وحشت، همگی دست به دست یکدیگر داده‌اند تا این ژانر اولویت آخر سریال‌سازی باشد».

وی می‌افزاید: «یکی از علل درست درنیامدن ابعاد آثاری در ژانر وحشت در ایران را عدم پذیرش بازیگران شناخته شده از سوی مخاطب در این گونه آثر می‌دانند؛ هر چند ما در سریال‌های «او یک فرشته بود» (علیرضا افخمی) و «سقوط یک فرشته» (بهرام بهرامیان) تلاش کردیم تا در بخش‌هایی به این ژانر ادای دین و ذهن تماشاگر را با این جنس از فیلم و سریال سازی آشنا کنیم. تجربه‌هایی که به گواه آمار خود سازمان از سوی مردم نیز با استقبال مواجه شدند. حالا این بار در سریال «احضار» تصمیم گرفتیم با کنار گذاشتن برخی مولفه‌های دست و پا گیر و کلیشه‌ای در فیلمسازی و همچنین با لحاظ دیدگاهی تازه که البته کم و بیش با شاخصه‌های ژانر وحشت نیز همسوست، اثری کاملا همراستا با قواعد ژانر وحشت تولید کنیم».

او توضیح می‌دهد: «از جمله اینکه داستانی هراس انگیز و آمیخته با لحظات پرتعلیق و ترسناک را انتخاب کردیم که حدود یک سال روی ابعاد مختلف آن کار و پردازش شده تا به مرحله تصویربرداری برسد. در فیلمنامه «احضار» از دیالوگ‌ها تا طراحی صحنه و لباس، گریم و باقی اجزای تولید، مناسبات و ابزارهای لازم برای ساخت اثری در ژانر وحشت مد نظر قرار گرفته است. از سویی برای بیشتر نقش‌های اصلی از چهره‌های جوان و مستعد بهره گرفتیم که پروسه انتخاب آنان چندین ماه به طول انجامید تا افرادی متناسب با نقش‌ها مورد استفاده قرار گیرند؛ ضمن اینکه پس از انتخاب این بازیگران که طی چند مرحله و با حضور و داوری بازیگران شناخته شده کشور صورت گرفت، در کارگاه‌های متعددی جلسات فیلمنامه‌خوانی، آموزش فن بیان، زبان بدن و ... نیز داشتیم تا بازیگرانی صیقل خورده را با این سریال به سینما و تلویزیون معرفی کرده باشیم. هرچند یکی دو بازیگر نام آشنا نیز در این سریال بازی خواهند داشت که در آینده نام‌هایشان را رسانه‌ای خواهیم کرد».

 

به گفته او سریال ویدئویی «احضار» به‌زودی با پایان مراحل پیش تولید، جلوی دوربین خواهد رفت.

منبع:خبرآنلاين

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید