نام‌نویسی 47 داوطلب نمایندگی خانه ملت در کرمان | اتاق خبر
کد خبر: 303795
تاریخ انتشار: 1 دی 1394 - 13:13
در حالی سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را سپری می‌کنیم که 47 نفر در استان کرمان برای نمایندگی در خانه ملت نام‌نویسی کرده‌اند.

در حالی سومین روز از ثبت‌نام داوطلبان دهمین دوره مجلس شورای اسلامی را سپری می‌کنیم که 47 نفر در استان کرمان برای نمایندگی در خانه ملت نام‌نویسی کرده‌اند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از فارس، در حالی در سومین روز از نام‌نویسی داوطلبان مجلس شورای اسلامی شمار داوطلبان نمایندگی خانه ملت در استان کرمان به 47 نفر رسیده است که در روزهای پایانی نام‌نویسی مجلس خبرگان رهبری نیز شاهد ثبت‌نام 12 نفر هستیم.

رکوردزنی داوطلبان کرمانی

به رسم همیشه هرچه به روزهای پایانی نام‌نویسی از داوطلبان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری نزدیک می‌شویم، شمار افرادی که برای ثبت‌نام اقدام می‌کنند نیز افزایش می‌یابد.

این در حالی‌ است که داوطلبان استان کرمان تاکنون رکوردهایی را هم در نام‌نویسی به ثبت رسانده‌اند از جمله اینکه نخستین داوطلب ثبت‌نام کرده و جوان‌ترین داوطلب مجلس خبرگان رهبری هر دو از کرمان هستند.

تا امروز که سومین روز از نام‌نویسی داوطلبان مجلس شورای اسلامی و پنجمین روز از آغاز ثبت‌نام داوطلبان مجلس خبرگان را سپری می‌کنیم، 47 داوطلب برای نمایندگی مردم استان کرمان اقدام کرده‌اند و 12 نفر نیز داوطلب خبرگان رهبری هستند.

در حالی که در روزهای گذشته دو روحانی و دو زن در استان کرمان برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی نام‌نویسی کردند، اما امروز هیچ کدام از روحانیان و بانوان کرمانی برای ثبت‌نام حضوری نداشتند.

با این وجود شمار داوطلبان مجلس خبرگان رهبری از استان کرمان امروز با رشد بیشتری نسبت به روزهای قبل مواجه بود و تعداد این افراد از شش نفر در روز گذشته به 12 نفر در روز جاری رسید.

47 داوطلب نمایندگی خانه ملت در سومین روز ثبت‌نام

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان  اظهار داشت: تاکنون 47 نفر از استان کرمان برای حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی اقدام کرده‌اند.

حمید ذکاء‌اسدی با اشاره به اینکه دو نفر روحانی در بین داوطلبان مجلس شورای اسلامی از استان کرمان حضور دارند، ابراز داشت: در میان ثبت‌نام کنندگان دو خانم هستند که یک نفر از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد و یک نفر هم از حوزه انتخابیه کرمان و راور داوطلب شده‌اند.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تعداد داوطلبان حضور در مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه کرمان و راور با 12 نفر است، عنوان کرد: پنج نفر از حوزه انتخابیه جیرفت و عنبرآباد و پنج نفر از حوزه انتخابیه بافت، رابر و ارزوئیه نام‌نویسی کرده‌اند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان ادامه داد: هفت نفر از حوزه انتخابیه بم، ریگان، نرماشیر و فهرج و پنج نفر از حوزه کهنوج، منوجان، فاریاب، رودبار جنوب و قلعه‌گنج ثبت‌نام کرده‌اند.

ذکاء‌اسدی همچنین از نام‌نویسی سه نفر از حوزه انتخابیه شهربابک، سه نفر از حوزه سیرجان و بردسیر، پنج نفر از حوزه رفسنجان و انار، دو نفر از حوزه کوهبنان و زرند خبر داد.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان عنوان کرد: تا امروز 12 نفر برای مجلس خبرگان رهبری از استان کرمان نام‌نویسی کرده‌اند.

ذکاءاسدی با ابراز رضایت از روند نام‌نویسی از داوطلبان مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در استان کرمان بیان داشت: تلاش ائمه جمعه، مدیران و دست‌اندرکاران انتخابات در استان کرمان برای ایجاد همدلی و همزبانی مورد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی شایسته تقدیر است.

آخرین اخبار انتخاباتی از شهرستان‌های کرمان

اما خبرنگاران فارس در مناطق مختلف استان کرمان نیز گزارش‌هایی را در زمینه نام‌نویسی داوطلبان مجلس شورای اسلامی تهیه کرده‌اند که در ادامه می‌خوانید.

خبرنگار جیرفت و عنبرآباد گزارش داد: حجت‌الاسلام علی زادسر و علی اسلام‌پناه از نمایندگان ادوار جیرفت و عنبرآباد در مجلس، اسحاق توانایی فرمانده سابق ناحیه مقاومت بسیج سپاه در جیرفت، یحیی کمالی‌پور رئیس سابق دادگستری جیرفت و راضیه دانشی کارمند اداره بهزیستی جیرفت برای نمایندگی در خانه ملت ثبت‌نام کرده‌اند.

بر اساس گزارش خبرنگار بم؛ اصغر مکارم، مجید دبستانی و حاتم نارویی از دیگر افرادی هستند که داوطلبی خود برای مجلس شورای اسلامی را اعلام کرده‌اند.

بنا به گزارش خبرنگار رفسنجان حسین کریمی نوقی، علی محمدجعفری و علیرضا بهرام‌پور نیز برای نمایندگی خانه ملت نام‌نویسی کردند.

خبرنگار سیرجان هم گزارش داد: محسن جهانشاهی و عبدالله نجیب از جمله افرادی هستند که برای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در سیرجان نام‌نویسی کرده‌اند.

 جواد کمالی معاون سیاسی امنیتی استانداران کرمان در دولت‌های نهم و دهم و محمدرحیم ابوسعیدی مشاور سابق استاندار، رئیس ستاد انتخاباتی روحانی در کرمان و دبیر استانی حزب اعتدال در استان کرمان از چهره‌های شاخصی هستند که تاکنون از حوزه کرمان و راور نام‌نویسی کرده‌اند.

منبع: فارس

نظرات
ADS
ADS
پربازدید