نگرانی محافل اقتصادی از بدهی 40 میلیارد پوندی خانوارهای انگلیسی | اتاق خبر
کد خبر: 304001
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 06:49
زارش ' دفتر مسوولیت بودجه'( او بی آر) دولت انگلیس که روز سه شنبه منتشر شد، نشانگر آن است که بدهی خانوارهای انگلیسی در سال جاری میلادی به بیش از 40 میلیارد پوند خواهد رسید.

اتاق خبر: گزارش ' دفتر مسوولیت بودجه'( او بی آر) دولت انگلیس که روز سه شنبه منتشر شد، نشانگر آن است که بدهی خانوارهای انگلیسی در سال جاری میلادی به بیش از 40 میلیارد پوند خواهد رسید.

بنابراین گزارش،این میزان از بدهی خانوارهای انگلیسی اگرچه نسبت به سال 2010 میلادی که به 67 میلیارد پوند رسیده بود روند کاهشی داشته اما سبب افزایش نگرانی ها در مورد روند خروج انگلیس از بحران مالی که از سال 2008 میلادی همچنان گریبان گیر این کشور است، شده است.
روزنامه گاردین روز سه شنبه در گزارشی در این مورد نوشت: حزب کارگر هشدار داده است که در صورت افزایش نرخ بهره در انگلیس، این میزان بدهی خانوارهای انگلیسی می تواند سبب بروز مشکلات اقتصادی در این کشور شود.
این روزنامه افزود: حزب کارگر می گوید که میزان استقراض خانوارهای انگلیس در حال رسیدن به سطح سال 2008 میلادی که سرآغاز بحران مالی شمرده می شود، است.
گاردین افزود:' سما مالهوترا' وزیر دارایی در کابینه در سایه می گوید: جورج آزبورن وزیر دارایی انگلیس اهداف رشد اقتصادی اش را بر مبنا بدهی هر چه بیشتر خانوارهای انگلیسی بنانهاده است و در صورت افزایش نرخ بهره آنها با مشکلات جدی مواجه خواهند گردید.
به گفته منابع اقتصادی، با افزایش هزینه خانوارهای انگلیسی در سال های اخیر که همزمان با سیاست های ریاضت اقتصادی دولت کامرون صورت می گیرد و سبب استقراض و بدهی های بیش از پیش آنان به بانک ها شده است، امکان دارد بانک مرکزی انگلیس را مجبور کند برای کنترل میزان بسیار بالای این استقراض ها، نرخ بهره بانکی را بالا ببرد.
روزنامه ایندیپندنت نیز روز سه شنبه در این خصوص نوشت : در صورت افزایش نرخ بهره در انگلیس ، خانوارهایی که هم اکنون بدهکار هستند، ممکن است با مشکلات عدیده ای در رابطه با بازپرداخت وام های خود مواجه شوند که بسیاری از آنان را مانند بحران سال 2008 از بازپرداخت اقساط وام هایشان ناتوان خواهد ساخت.
این روزنامه افزود: این روند، به نوبه خود می تواند منجر به بروز بحران های مالی و اعتباری برای بانک های بزرگ انگلیسی شود و اگر این بحران به اندازه کافی بزرگ باشد، ممکن است به سایر بانک های اروپایی یا حتی برخی از بانک های بزرگ در سایر کشورهای جهان سرایت کند.
.ایندیپندنت اضافه کرد: اگر دولت انگلیس فکری برای این مشکل نکند، پیش بینی می شود میزان بدهی های خانوارهای انگلیسی درمجموع تا سال مالی 2019 - 2020 به رقم نزدیک به پنجاه میلیارد پوند برسد که بدهی بسیار بالا و غیر پایدار است و در صورت بروز هر نوع شوک اقتصادیِ غیرمنتظره، ممکن است ناگهان منجر به سقوط اقتصاد و سیستم بانکی انگلیس شود.
به نوشته این روزنامه، پیش بینی شده است در طول عمر پارلمان کنونی انگلیس، مجموع کل قرض هایی که خانوارهای انگلیسی از بانک های این کشور گرفته اند به رقم 222 میلیارد پوند برسد..
ایندیپندنت در همین حال نوشت: مردم انگلیس با سرعتی به مراتب بیشتر از گذشته در حال خرج کردن درآمدهای خود هستند و هر جا کم می آورند، قرض می گیرند. هم اکنون شمار افرادی که به مشاوران مالی در رابطه با چگونگی بازپرداخت بدهی های خود مراجعه می کنند رو به افزایش گذاشته است.
بدین ترتیب، انگلیس اکنون با بمب ساعتی هزینه های زندگی مواجه شده است که هر آن امکان دارد، منفجر شود، هزینه های بالای زندگی سبب شده است، مردم بیشتری در ورطه بدهی فلج کننده ای که قادر به پرداخت آنها نیستند، گرفتار شوند.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید