پارلمان یونان با اکثریت آرا کشورمستقل فلسطین را به رسمیت شناخت | اتاق خبر
کد خبر: 304008
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 07:49
پارلمان یونان روز سه شنبه لایحه ای را با اکثریت آرا تصویب کرد که در آن از دولت این کشور خواست کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد.

به گزارش اتاق خبر از خبرگزاری فرانسه، در این نشست ویژه در پارلمان یونان که با حضور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین برگزار شد، تمامی احزاب پارلمانی به نفع طرح به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطینی رای دادند.
رئیس پارلمان یونان نیز گفت که در این طرح از دولت این کشور خواسته شده تا اقدامات لازم برای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین و همچنین اقدامات دیپلماتیک برای ازسرگیری مذاکرات صلح خاورمیانه انجام دهد.
محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین نیز گفت که وی افتخار می کند در پارلمان یونان حضور دارد. وی از نمایندگان پارلمان یونان به خاطر این رای تشکر کرد و ابراز امیدواری کرد که این رای به تشکیل کشور مستقل فلسطین کمک کند.
همچنین تاسوس کوراکیس معاون رئیس پارلمان یونان در اظهارنظری از این رای گیری به عنوان گامی مهم در راستای به رسمیت شناختن کشور مستقل فلسطین یاد کرد.
این رای گیری در حالی انجام شد که الکسیس چیپراس نخست وزیر یونان پیش از این در مصاحبه مطبوعاتی مشترک با محمود عباس گفته بود: پارلمان یونان فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.
چیپراس نخست وزیر یونان پس از دیدار ' محمود عباس' با وی در کاخ نخست وزیری این کشور، در نشست خبری مشترک گفت: زمانی که محمود عباس در آتن بسر می برد پارلمان یونان با رای قاطع به رسمیت شناختن فلسطین را مورد تصویب قرار خواهد داد و از این پس در تمام اسناد و مدارک رسمی این کشور، کلمه فلسطین به جای تشکیلات خودگردان بکار خواهیم گرفت.
نخست وزیر یونان افزود: یونان از حل مساله فلسطین و تشکیل دولت مستقل و آزاد فلسطینی بر اساس مصوبات شورای امنیت سازمان ملل متحد حمایت می کند.
نخست وزیر یونان ادامه داد: یونان از تشکیل دولت مستقل فلسطینی حمایت می کند و معتقد است که بایستی هرچه سریعتر مساله فلسطین از راه دیپلماسی حل و فصل گردد.

 

منبع:ایرنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید