چرا کارخانه‌ها لبنیات را ۶درصد گران نکردند؟ | اتاق خبر
کد خبر: 304043
تاریخ انتشار: 2 دی 1394 - 11:37
رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات با بیان اینکه سرانه مصرف شیر و محصولات لبنی در کشور پایین است، گفت: اگر قیمت ها افزایش یابد باز هم تقاضا کاهش خواهد یافت.

اتاق خبر: علی رجبی بیان کرد: در حال حاضر محصولات لبنی با مشکل کمبود تقاضا مواجه است و تولیدکنندگان حاضر نیستند با افزایش قیمت باز هم بازار را از دست بدهند.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی گفت: با توجه به رکود صنایع لبنی و نامتعادل بودن عرضه و تقاضا در بازار این محصولات انتظار داشتیم دولت راهکاری غیر از افزایش قیمتها برای حمایت از تولید شیر خام و محصولات لبنی تعریف کند که تحقق نیافت.

رجبی افزود: اگر قیمتها افزایش یابد با کاهش تقاضا و مصرف، به سلامت مردم هم آسیب می رساند در حالی که یکی از موثرترین روش برای مبارزه با پیامدهای آلودگی هوا افزایش مصرف شیر و محصولات لبنی است.

رجبی در باره اینکه آیا به خاطر افزایش 100 تومانی خرید شیر خام حاضر به تغییر قیمت محصولات لبنی از جمله شیر، پنیر و ماست نشدید؟ گفت: در حال حاضر با کمبود تقاضا روبرو هستیم و اگر قیمت ها را افزایش دهیم بازهم تقاضا را کاهش می دهد و البته اگر طرف های تقاضا ظرفیت و کشش افزایش قیمت را می داشت مشکل ایجاد نمی کرد اما هر گونه افزایش قیمت باعث کاهش تقاضا خواهد شد.

سازمان حمایت پیش از این ابلاغ کرد، کارخانه های لبنیات باید قیمت خرید شیر خام از دامداران را از اول دی ماه کیلویی 100 تومان افزایش دهند و در ازای آن قیمت ماست، پنیر و شیر را 6 درصد گران کنند که ظاهراً این مصوبه عملیاتی نشده است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید