نظامیان کامرون در تعقیب بوکوحرام 70 غیرنظامی را کشتند | اتاق خبر
کد خبر: 304211
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 05:14
آسوشیتدپرس:
نظامیان کامرون در جریان عملیات تعقیب و گریز تروریست های بوکوحرام در منطقه «گووزا» واقع در شمال شرقی نیجریه، دستکم 70 سکنه محلی را کشته اند.

به گزارش اتاق خبر از خبرگزاری آسوشیتدپرس از ابوجا، سکنه محلی در این باره گفتند که سربازان کامرونی روز یکشنبه وارد روستای «کراوا جیمنی» در این منطقه شدند و در مورد محل اقامت عناصر بوکوحرام سوال کردند.
«محمد آبا» ساکن این روستا و معاون فرمانده یک گروه محلی غیرنظامی مخالف با تندروها گفت: نیروهای کامرونی ناگهان ظاهر و محل اقامت تروریست های بوکوحرام را از ما جویا شدند، اما قبل از اینکه ما یک کلمه حرف بزنیم، شروع به تیراندازی کردند.
وی افزود: محلی های گریزان از روستا پس از بازگشت، 70 جسد را روی زمین پیدا کردند.
در همین حال، «عباس گاوا» سخنگوی یک گروه پاسبانی محلی گزارش های مربوط به کشته شدن روستائیان را تایید کرد.
این در حالی است که سرهنگ «دیدیر باجک» سخنگوی ارتش کامرون امروز (چهارشنبه) شلیک به طرف غیرنظامیان از سوی نظامیان این کشور را رد کرد و گفت که سربازان کامرون و نیجریه با بوکوحرام مقابله می کنند.
وی افزود: تروریست ها خود را پنهان می کنند و از غیرنظامیان غیرمسلح انتقام می گیرند، در حالی که ما از غیرنظامیان محافظت می کنیم.
همچنین به گفته آوارگان نیجریه ای، سربازان کامرون 9 آذر ماه در تعقیب عناصر بوکوحرام وارد قلمرو نیجریه شدند و دستکم 150 نفر را کشتند.
دولت کامرون در آن زمان این اتهام را رد و اعلام کرد که ارتش آموزش های لازم را در زمینه رعایت حقوق بشر دیده است.
دولت مزبور یادآور شد که یک عملیات در آن زمان منجر به آزادی 900 نفر در منطقه دریاچه چاد شد که در اسارت تروریست های بوکوحرام بودند.
روستای کراوا جیمنی یک روستای مرزی در نزدیکی کامرون است. سکنه محلی منطقه گووزا می گویند تروریست های بوکوحرام همچنان در این منطقه حضور پررنگی دارند.
بوکوحرام یک گروه تروریستی آفریقایی است که تلاش می کند دولت موگادیشو را براندازد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید