دانش آموزان عضو هلال احمر؛ پرچمداران صلح و دوستی | اتاق خبر
کد خبر: 304299
تاریخ انتشار: 3 دی 1394 - 13:58
معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر گفت: دانش آموزان عضو جمعیت هلال احمر باید پرچمدار صلح و دوستی در درون مدرسه، محله، خانواده و جامعه باشد.

معاون دانش آموزی سازمان جوانان هلال احمر گفت: دانش آموزان عضو جمعیت هلال احمر باید پرچمدار صلح و دوستی در درون مدرسه، محله، خانواده و جامعه باشد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از ایسنا، سعید بابایی در آیین تجلیل از مروجین طرح ملی دادرس استان قم خاطرنشان کرد: هر چقدر با همکاری آموزش و پروش و سازمان ها و نهادها فعالیت های دانش آموزی هلال احمر گسترش یابد سبب می شود زمینه بروز تفکرات متحجر کاهش پیدا کند.

 وی ادامه داد: تنها آموزش‌های امدادی برای یک دانش آموز هلال احمری کافی نیست، بلکه دانش آموز عضو هلال احمر در درجه اول باید مهربانترین دانش آموز مدرسه باشد و وقتی اختلافی بین دوستانش ایجاد شود، او باید اولین کسی باشد که بین آنها صلح و دوستی برقرار می کند.

 بابایی با تبیین شاخصه های اخلاقی در یک دانش آموز عضو هلال احمر گفت: دانش آموز هلال احمری با دوستان خود قهر نمی کند و در درجه اول با همه مهربان است و آموزش های لازم برای حضور در شرایط سخت را فرا می گیرد.

 وی افزود: در کنار طرح ارزشمند دادرس یکی از مهمترین نکات این است که دانش آموزان هلال احمری باید پرچمدار صلح و دوستی در درون مدرسه، محله، خانواده و جامعه باشد.

 وی ابراز امیدواری کرد که چهارمین دروه طرح دادرس با قوت و قدرت بیشتر در سایر شهرها جریان پیدا کند.

بابایی افزود: طی تفاهم نامه ای که بین سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و سازمان کل آموزش و پروش منعقد شده، دوره های آموزشی و تربیت دانش آموزان در طرح ملی دادرس برگزار می شود.

 وی گفت: با اجرای طرح ملی دادرس برای تربیت دانش آموزان آماده در روزهای سخت، اعضا به مدت 40 ساعت در هشت آیتم مورد آموزش قرار می گیرند و پس آن برای انتقال این مفاهیم در مدارس خود به تیم های 14 نفر تقسیم می شوند و هم اکنون 234 تیم دادرس در مدارس قم وجود دارد.

منبع: ایسنا

نظرات
ADS
ADS
پربازدید