کشته شدن شش داعشی در سنجار | اتاق خبر
کد خبر: 304508
تاریخ انتشار: 4 دی 1394 - 20:16
وزارت دفاع عراق از دستگیری یکی از "امرای" داعش در جریان عملیات آزادسازی شهر رمادی و نیز کشته شدن شش داعشی در سنجار خبر داد.

اتاق خبر: وزارت دفاع عراق از دستگیری یکی از "امرای" داعش در جریان عملیات آزادسازی شهر رمادی و نیز کشته شدن شش داعشی در سنجار خبر داد.

بنابراین گزارش، اداره تبلیغات جنگ ارتش عراق اعلام کرد، یک گردان از مرکز اطلاعات نظامی با هماهنگی تیپ شانزده پیاده نظام موفق به دستگیری یکی از امرای داعش ملقب به "ابوبکر" شدند.

این مرکز بدون اشاره به دیگر جزئیات تاکید کرد: ابوبکر یک غیر عراقی است که درجریان عملیات آزادسازی رمادی واقع در غرب عراق بازداشت شد.

داعش برای اداره هر یک از شهر‌های تحت کنترل خود شخصی را به عنوان "امیر" تعیین می‌کند که بالاترین مقام این گروه در منطقه مذکور محسوب می‌شود.

از سوی دیگر صادق الحسینی، رئیس کمیته امنیتی شورای استانداری دیالی از بازداشت شش متهم تحت تعقیب به اتهام اقدامات تروریستی خبر داد.

الحسینی اظهار داشت: نیروهای امنیتی مشترک پلیس و ارتش عراق در بعقوبه بلدروز و مقدادیه چندین شبیخون و عملیات بازرسی را اجرا کردند که منجر به بازداشت این شش تن شد.

از سوی دیگر دستگاه اطلاعاتی عراق از شناسایی و انهدام اعضای یک تشکیلات داعشی در جنوب بغداد با نام "ولایت بغداد" خبر داد که متشکل از 40 عضو این گروه بود. مسئولان عراقی می‌گویند: اشخاص بازداشت شده که از رتبه‌های مختلفی برخوردار بودند در عملیاتی که با هماهنگی فرماندهی عملیات بغداد و دیالی انجام شد بازداشت شده و مقادیر زیادی اسلحه و تجهیزات نظامی و پول از آنها کشف شد.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید