تاکید بر پرداخت کامل وام خرید کالای کارگران | اتاق خبر
کد خبر: 304705
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 14:55
رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور معتقد است: وام 10 میلیون تومانی خرید کالا باید به طور کامل به کارگران داده شود و حساب یارانه‌ها نیز ضامن بازگشت وام قرار گیرد.

اتاق خبر: فتح الله بیات  اظهار کرد: طرح کارت اعتباری خرید کالا یکی از اقدامات مثبت دولت برای تقویت قدرت معیشت کارگران و اقشار ضعیف و آسیب پذیر است که اگر به صورت کامل در اختیار کارگران قرار گیرد در بهبود وضع معیشت آنها موثر است.

 بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی ادامه داد: ایده‌ها در خصوص شیوه پرداخت وام 10 میلیون تومانی خرید کالا متفاوت است؛ قبلا پیشنهاداتی مبنی بر خرد کردن مبلغ وام و پرداخت آن به شکل مرحله‌ای مطرح شد که چندان مورد پذیرش کارگران قرار نگرفت.

 بیات افزود: طبعا اگر مبلغ وام اندک باشد و خرد شود تنها صرف امور روزمره و بدهی‌های کارگران می‌شود و آن نتیجه مورد نظر به دست نمی آید.

 رییس اتحادیه کارگران قراردادی و پیمانی کشور درباره واگذاری مبلغ وام به اتحادیه امکان نیز گفت: این ایده هم کارگشا نیست، زیرا تمام کارگران عضو اتحادیه امکان نیستند و علاوه بر آن اگر پول در اختیار اتحادیه قرار گیرد ممکن است کالاهایی که برای عرضه انتخاب می‌شود محدود شود و قدرت انتخاب را از کارگر بگیرد.

 به اعتقاد بیات اگر اتحادیه امکان همچون گذشته بن خرید کالا در اختیار اعضا قرار بدهد و تسهیلات خرید کالا نیز به طور جداگانه به افراد پرداخت شود، کارگران به شکل دلخواه کالاها و اجناس مورد نیاز خود را خریداری و تامین می‌کنند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید