۱۱۴ شبکه اجتماعی فعال کشور سرگرمی محور هستند | اتاق خبر
کد خبر: 304751
تاریخ انتشار: 5 دی 1394 - 16:24
قائم مقام وزیرتعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: کارکرد ارتباطی، اطلاعاتی، خدماتی و سرگرمی چهار کارکرد پررنگ فضای مجازی در کشورمان هستند که بعد سرگرمی آن از دیگران پررنگ تر است.
اتاق خبر: دکتر ابوالحسن فیروزآبادی در همایش شبکه های اجتماعی فرصت ها و تهدیدها ادامه داد: بیش از ۱۱۴ شبکه اجتماعی فعال در کشور متمرکز بر حوزه سرگرمی هستند و باید برای مدیریت فضای مجازی تحولی ایجاد شود. 

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ رئیس شورای عالی فضای مجازی، فضای مجازی را نوپا، مبهم، پیچیده و در حال تکمیل دانست و گفت: همان گونه که فناوری به عنوان ضرورت خود را به بشر امروز تحمیل کرده است فضای مجازی نیز جایگاه خود را به عنوان یک ضرورت بی بدیل پیدا کرده است. 

وی ادامه داد: بحث در مدیریت فضای مجازی به معنای محدودکردن نیست چرا که اصولا به دلیل قابلیت های این فناوری  نمی توان آن را محدود کرد بلکه باید به سمت مدیریت اجتماعی و فرهنگی آن پیش رفت. درحوزه فضای مجازی، باید سازمان هایی مانند بهزیستی و آموزش و پرورش پیوست هایی را تدوین و اجرا کنند. 

فیروزآبادی با اشاره به اینکه بیش از ۵۰ درصد کاربران شبکه های اجتماعی روزانه بیش از یک ساعت خود را در این شبکه ها می گذرانند، افزود: هم اکنون بیش از ۲۲ میلیون گوشی هوشمند در کشور وجود دارد که ضرورت تامل و تدبیر برای مدیریت فرهنگی را در حوزه فضای مجازی دوچندان می کند. 

وی افزود: طبیعی است که انسان امروز حتما اوقات فراغت می خواهد اما این مساله باید به گونه ای مدیریت شود که مانع از آن شود که وقت های مفید در جامعه فقط در کارکرد سرگرمی در شبکه های اجتماعی صرف شود. 

قائم مقام وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی یادآور شد: از سال گذشته در وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی رویکرد رصد و تحقیق درفضای مجازی به طورجدی در دستور کار قرار گرفت و قرار شد سازمان بهزیستی کشور در همین راستا و با توجه به دانش کارشناسان متخصص خود در حوزه های پیشگیری اقداماتی را تدوین کنند که این امر دلیلی برای نشست امروز شد. 

وی تصریح کرد: امسال برای نخستین بار در وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اعتبار مشخصی برای موضوع آسیب های اجتماعی نوپدید و شبکه های اجتماعی اختصاص داده شده است که انتظار داریم به صورت متمرکز برای رصد فضای مجازی و تحقیق درحوزه های مرتبط هزینه شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید