مدیرکل کتابخانه‌های خراسان شمالی معرفی شد | اتاق خبر
کد خبر: 304837
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 05:13
طی آیینی
طی آیینی با حضور مسئولان کتابخانه‌های عمومی کشور علی محمد جهانی به عنوان مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی استان معرفی شد.

اتاق خبر: طی آیینی با حضور مسئولان کتابخانه‌های عمومی کشور علی محمد جهانی به عنوان مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی استان معرفی شد.

بنابراین گزارش در مراسمی که عصر امروز در سالن اجتماعات کتابخانه عمومی دهخدای مرکز خراسان شمالی با حضور شماری از مسئولان برگزار شد، علی محمد جهانی به عنوان مدیر کل جدید کتابخانه‌های عمومی استان حکم خود را دریافت کرد.

مشاور عالی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این مراسم بر ضرورت ارتقای شاخص‌های مطالعه در جامعه تأکید کرد و اظهار داشت: باید به سمتی پیش برویم تا شاخص‌های مطالعه در کشورمان بیش از پیش رشد یابد.

محمد هاشمی در عین حال ارتقای شاخص‌های مطالعه در استان خراسان شمالی طی سال‌های اخیر را برشمرد و متذکر شد: این مهم به واسطه اقدامات انجام شده برای ارتقای فرهنگ مطالعه است.

مشاور عالی دبیرکل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور توضیح داد: جایگاه استان خراسان شمالی با لحاظ مطالعه رشد خوبی داشته است.

علی محمد جهانی مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی نیز مطالعه کتاب را از مفیدترین  ابزار فرهنگی دانست و بیان کرد: همه باید برای ارتقای شاخص‌های مطالعه در جامعه تلاش کنند.

به گزارش فارس، جهانی چهارمین مدیر کل کتابخانه‌های خراسان شمالی پس از علی رحیمی، سید عبدالله ارجاعی و محمد فیاض است.

وی دانشجوی دکتری ادبیات فارسی بوده و علاوه بر تدریس در دانشگاه ها، مدیر مسئول نشریه ارمغان خراسان شمالی است.

در این مراسم همچنین از خدمات رحیمی مدیر کل سابق کتابخانه‌های عمومی خراسان شمالی تجلیل شد.

رحیمی که از هنرمندان خوش‌نویسی کشور بوده و تاکنون مسئولیت های مختلف فرهنگی از جمله رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شیروان، مدیر کل کتابخانه‌های عمومی استان را در سوابق کاری دارد به افتخار بازنشستگی نائل آمد.

استان خراسان شمالی با داشتن 8 شهرستان 867 هزار نفر جمعیت دارد.

منبع: فارس 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید