کاهش 6 درصدی سرقت در استان مرکزی | اتاق خبر
کد خبر: 304856
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 06:46
جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کاهش ۶ درصدی وقوع انواع سرقت ها در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان خبر داد و گفت: طرح تشدید برخورد با سارقان با جدیت دنبال می شود.


جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کاهش ۶ درصدی وقوع انواع سرقت ها در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل در این استان خبر داد و گفت: طرح تشدید برخورد با سارقان با جدیت دنبال می شود.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از تسنیم، سرهنگ یوسف سپهوند  با اشاره به کاهش 6درصدی سرقت در استان مرکزی اظهار داشت: در احصاء مهم‌ترین مسائل اجتماعی و بازخوردگیری‌های انجام شده از شهروندان در برآوردهای علمی و پژوهشی، یکی از مهم‌ترین اولویت‌های اجرایی پلیس استان برنامه‌ریزی در مبارزه با سرقت است.

وی افزود: ‌ در کنار برنامه‌های عملیاتی پلیس، توجه به آموزش همگانی و ارتقاء فرهنگ خود مراقبتی از برنامه‌های اثربخشی است که از سوی پلیس و با مشارکت آحاد جامعه و دیگر دستگاه‌های اجرایی دنبال می‌شود.

سرهنگ سپهوند اضافه کرد: سرقت از مسائلی است که ریشه در بسیاری از مسائل اجتماعی دارد و توجه به این مهم باید در برنامه ریزی‌های مسئولان مورد توجه و تاکید باشد.

جانشین فرماندهی انتظامی استان مرکزی از کاهش 6درصدی انواع سرقت از ابتدای سال تاکنون در مقایسه با مدت مشابه سال قبل در استان خبر داد و گفت: با بهره گیری پلیس استان از دانش تخصصی و توجه به روزآمدی در حوزه عملیاتی پلیس، اقدامات ارزنده‌ای در حوزه برخورد با سارقان به دست آمده، به‌نحوی که از ابتدای سال تا کنون در استان در حدود تقریبی 84 درصد سرقت‌ها منجر به کشف شده است.

وی بیان کرد: در ارزیابی آذرماه نیز میزان سرقت‌ها در حدود 10 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش داده که تلاش پلیس با بهره‌گیری مناسب از ظرفیت‌های مردمی در استان و افزایش مسئول‌سازی اجتماعی، مهار هر چه بیشتر سرقت و افزایش رضایتمندی عمومی است.

سرهنگ سپهوند نشان کرد: اکثریت سرقت‌ها در استان مربوط به سرقت‌های خردی است که بیشتر نیز توسط افراد معتاد انجام می‌شود.

سرهنگ سپهوند بر لزوم توجه به مسئله اعتیاد و بازتاب‌های نامطلوب آن در جامعه از سوی تمام اقشار اجتماعی و به‌ویژه مسئولان تاکید کرد و گفت: پلیس استان در برنامه‌‌ریزی عملیاتی خود در کنار برخورد با قاچاقچیان و خرده‌فروشان مواد‌مخدر، ساماندهی معتادان را با جدیت دنبال می‌کند و از ابتدای سال بیش از4200معتاد ساماندهی و به مراکز درمانی معرفی و اعزام شده‌اند.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید