قادری: پرداخت یارانه نقدی طبق بودجه ۹۴ مشکلی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 304950
تاریخ انتشار: 6 دی 1394 - 11:57
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به اینکه مدت ۵ ساله پرداخت یارانه نقدی طبق قانون هدفمندی به پایان رسیده است، گفت: طبق بودجه سال جاری پرداخت یارانه مشکل قانونی ندارد.

اتاق خبر: جعفر قادری در پاسخ به این سوال که با توجه به پایان قانون هدفمندی یارانه در آذرماه سال جاری براساس کدام قانون باید یارانه نقدی به خانوار پرداخت شود، گفت: پرداخت یارانه به خانوار براساس قانون 5 ساله هدفمندی یارانه‌ها اجرا شده و همچنین در بودجه سنواتی هر ساله به آن اشاره شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از فارس؛ عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس تاکید کرد: به دلیل اینکه موضوع پرداخت یارانه به خانوار طبق قانون هدفمندی یارانه‌ها در بودجه سال جاری نیز پیش بینی شده مشکلی در پرداخت آن تا آخر سال وجود ندارد.

وی ادامه داد:‌ تکلیف پرداخت یارانه نقدی باید در برنامه ششم و بودجه سال آینده مشخص شود و دولت نظر خود را در رابطه به حامل‌های انرژی ارائه دهد.

پرداخت یارانه نقدی براساس قانون هدفمندی یارانه‌ها از آذر ماه سال 1389 شروع شد و 5 سال آن به اتمام رسیده است بنابراین در ظاهر دولت نمی‌تواند از قانون فراتر رفته و یارانه نقدی به خانوار بپردازد که البته به دلیل وجود این موضوع در قانون بودجه سنواتی مشکلی برای پرداخت وجود ندارد.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید