رسانه ها تخلفات انتخاباتی مدیران و نامزدان را انتشار دهند | اتاق خبر
کد خبر: 305194
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 17:42
رسانه های افشاگر تقدیر می شوند:
رییس کل دادگستری خراسان شمالی گفت: رسانه ها تخلفات مدیران و مسئولان اداره ها در خصوص استفاده از امکانات دولتی برای حمایت از کاندیداها را رصد و در رسانه خود استفاده کنند.

به گزارش اتاق خبر، حجت الاسلام نور الله قدرتی یکشنبه در نشست با خبرنگاران این استان با بیان اینکه استفاده از امکانات دولتی در جریان انتخابات ممنوع است اظهارکرد: رسانه ها به این موضوع ورود پیدا کنند و مستندهای خود را در خصوص استفاده مسئولان از امکانات دولتی را در روزنامه و یا سایت خود منتشر کنند.
وی اظهار کرد: دستگاه قضایی در این خصوص پشتیبان رسانه ها نیز است و حتی آنان را مورد تقدیر قرار می دهد.
وی بر اهمیت انتخابات سالم تاکید کرد و گفت: هر کسی در این جریان تخلف کند برخورد قضایی انجام خواهد و اطلاع رسانی نیز می شود.
قدرتی افزود: حتی شخصیت ها نیز اگر تخلف کنند در رسانه ها نام آنان را اعلام خواهیم کرد.
وی در خصوص تخلفات انتخاباتی گفت: به برخی از کاندیداها و حتی نماینده ها تذکراتی نیز داده ایم.

درخواست طلاق ها بدون شرکت در کلاس های مشاوره ای پذیرفته نمی شود
رییس کل دادگستری خراسان شمالی با بیان اینکه درخواست طلاق در این استان بدون شرکت در کلاس های مشاوره پذیرفته نمی شود گفت: در اجرای این طرح زوج هایی که درخواست طلاق دارند باید در این کلاس ها شرکت کنند.
قدرتی افزود: در این کلاس ها به صورت جداگانه و مشترک برای زوج ها کلاس های آموزشی برگزار می شود که این امر تاثیر بسیار مثبتی داشته است.
وی گفت: هم اکنون در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی در هر هفته حدود 17 نفر در این کلاس ها شرکت می کنند.
وی بیشترین علت طلاق در این استان را اعتیاد، بیکاری، دخالت خانواده ها، عدم تناسب فرهنگی و مهریه های زیاد عنوان کرد.
وی اظهار کرد: طلاق در سال جاری نسبت به مدت مشابه پارسال هفت درصد کاهش یافته است اما طلاق های توافقی در این استان افزایش دارد.
وی مهریه بالا را یکی از مشکلات روز جامعه عنوان کرد و افزود: در برخی مواقع این امر نیز باعث ایجاد مشکل در زوجین می شود.
وی با بیان اینکه هم اکنون مهریه های بالا را ثبت نخواهیم کرد گفت: این امر باعث کاهش طلاق خواهد شد.
وی از زندانی شدن به علت ناتوانی در پرداخت مهریه نیز انتقاد کرد و افزود: این امر باعث شده بود تا برخی از آقایان به دلیل ناتوانی در پرداخت مهریه زندانی شوند که هم اکنون این امر نیز کاسته شده است .
وی از جوانان خواست تا از تایید مهریه بالا برای شروع زندگی مشترک خودداری کنند.
وی افزود: در نه ماه سال جاری در این استان یک هزار و 717 نفر درخواست نفقه، یک هزار و 153 نفر مطالبه مهریه و 961 نفر نیز درخواست طلاق توافقی داشته ایم.
وی در خصوص 10 درخواست اول ثبت شده در محاکم عمومی حقوقی این استان نیز گفت: دراین مدت 31 هزار و 628 مورد درخواست بوده است که شامل مطاله وجه، تامین خواسته، مطالبه خسارات دادرسی، مطالبه نفقه، پرداخت مهریه و سایر موارد است.
رییس کل دادگستری خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنانش گفت: در نه ماه سال جاری ورودی مراجع قضایی، اجرای احکام 104 هزار و 758 فقره پرونده است که در مقایسه با مه ماهه سال گذشته که 108 هزار و 703 فقره بوده، 3.6 درصد کاهش یافته است.
وی افزود: در مقایسه میزان وارده در بازه زمانی نه ماه 93 و 94 ملاحضه می شود در مراجع قضایی به میزان 9/. درصد افزایش وارده و در اجرای احکام 17.6 درصد کاهش یافته است.
وی گفت: در نه ماه سال گذشته زمان رسیدگی مراجع قضایی و اجرای احکام استان 109 روز بود و این شاخص در سال جاری 107 روز است.
وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص عملکرد سازش شورای حل اختلاف این استان نیز گفت: در سال جاری 27 هزار و 254 پرونده وارد این حوزه شده است که در 50 درصد منتهی به سازش شده است.
رییس کل دادگستری خراسان شمالی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص 10 اتهام ثبت شده در داد سراهای عمومی و انقلاب استان گفت: در 9 ماه سال جاری 48 هزار و 661 مورد بوده است.
قدرتی افزود: ضرب و جرح با شش هزار و 91 مورد، پرونده های سرقت با چهار هزار و 966 مورد، توهین به اشخاص عادی با چهار هزار و 33 مورد، ایراد صدمه بدنی غیر عمدی بر اثر تصادف رانندگی با سه هزار و 647 مورد، تهدید با سه هزار و 209 مورد و تخریب با دو هزار و 775 مورد بوده است.
وی افزود: همچنین دو هزار و 134 مورد پرونده مواد مخدر، یک هزار و 755 مورد انتشار تهمت، افترا، فحش و الفاظ رکیک، یک هزار و 346 مورد تصرف عدوانی، 998 مورد ترک انفاق و 17 هزار و 710 مورد نیز سایر جرایم بوده است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید