حکومت های متکی به مردم نیاز به بیگانه ندارند | اتاق خبر
کد خبر: 305215
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 18:09
صفارهرندی :
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: هر حکومتی متکی به مردم باشد به بیگانگان نیاز ندارد و هر جا ملت ها وارد صحنه شدند مثل رژیم سابق ایران حکومت های ظالم رخت بستند.

به گزارش اتاق خبر،محمدحسین صفارهرندی در مراسم گرامیداشت 9 دی که یکشنبه شب در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد افزود: در کشور ما انقلابی مردمی و مبتنی بر آراء مردم و در قالب نظامی مردم سالار با عقبه مردم شکل گرفت و هیچ نیازی به خارج هم ندارد.
وی گفت: آرامش، امنیت، توسعه و پیشرفت با کنار آمدن با استکبار درست نمی شود و این ها توهم است بلکه باید به داشته های خود متکی باشیم و مردم را پشتوانه واقعی خود در همه عرصه ها بدانیم.
صفار هرندی افزود: باید قدر این مردم را به عنوان پشتوانه های نظام بدانیم زیرا در روزهای سخت و با بصیرتی که دارند در صحنه حاضر می شوند.
صفار هرندی افزود: برخی حکومت ها پشتوانه خود و عامل اقتدار خود را در خارج از مرزها و بدون نگاه به ملت خود جست و جو می کنند و لذا وابسته به قدرتهای بزرگ جهانی می شوند ولی نظام اسلامی ما متکی بر آحاد مردم در مقابل قدرتهای خارجی ایستاده است.
وی اظهارکرد: مردم سالاری در بسیاری از کشورها دروغین است زیرا قدرتهای جهانی با وجود دم زدن از حکومت های مردم سالار در برخی از کشورها اجازه نمی دهد ملت ها حکومت و حتی حاکمان خود را تعیین کنند.
صفارهرندی گفت: در برخی کشورها مانند مصر و پاکستان ارتش به بهانه کنترل اوضاع کودتا کرد تا پس از آرامش حکومت را به دست دموکراتها و آرای مردم بسپارد ولی کودتاگران پس از بدست گرفتن قدرت برسر کار ماندند و آمریکا هم آنها را به رسمیت شناخت.
وی اضافه کرد: 9 دی محصول تحمل انقلاب اسلامی و نقطه عطف جوشش احساسات جریحه دار شده مردم دیندار و ولایتمدار بود.
وی تصریح کرد: مردم هشت ماه هرزه گی های فتنه گران را تحمل کردند و به روی خود نیاوردند ولی زمانیکه اعتقاداتشان زیر سوال رفت و پرچم حسینی آتش زده شد و ارکان نظام زیر سوال رفت، کاسه صبرشان لبریز شد و به صحنه آمدند.
وی با مقایسه 9 دیماه 88 با عاشورای 57 اظهارکرد: در این دو واقعه همه به صحنه آمدند تا در مقابل بی حرمتی به امام حسین (ع) و مقدسات اسلامی عکس العمل نشان دهند و چه هنرمندانه مردم از این دوران عبور کردند.
صفار هرندی اضافه کرد: با حضور مردم در صحنه طومار فتنه گران درهم پیچید و در این میان برخی سکوت کرده و از فتنه گران فاصله گرفتند و عده ای نیز به خود آمدند و فهمیدند نظام بدون آنها هم به پیش می رود.
وی تصریح کرد: 9 دی روزی تکرار ناشدنی است و نباید به دست فراموشی سپرده شود، زیرا در آن صورت گویی جوانمردی و فتوت به فراموشی سپرده شده است.

 

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید