تاج‌گردون: پیش بینی نفت زیر 40 دلار در بودجه 95 رفتاری منطقی خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 305226
تاریخ انتشار: 7 دی 1394 - 18:53
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که پیش بینی نفت زیر 40 دلار در بودجه سال آینده رفتاری معتدل و منطقی خواهد بود.

اتاق خبر: غلامرضا تاج‌گردون با بیان این که احتمالا دولت قیمت نفت را در بودجه سال آینده روی 40 دلار پیش بینی خواهد کرد گفت: اگر دولت بتواند نفت را زیر 40 دلار پیش بینی کند خیلی خوب است و رفتار معتدل‌تر و منطقی‌تری نسبت به بودجه خواهد بود.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود: دولت بایستی در سال 95 محتاط عمل کند؛ زیرا هم قیمت نفت در بازارهای جهانی رو به کاهش است و هم اگر ایران بخواهد ورود پیدا کند عملا قیمت نفت کاهش می‌یابد.

نماینده مردم گچساران در مجلس درباره‌ی اظهارات اخیر معاون وزیر نفت مبنی بر پیش بینی نفت 35 دلاری در بودجه 95گفت: من بعید می‌دانم دولت قیمت نفت را روی 35 دلار ببندد اما اگر این اتفاق بیفتد خیلی خوب است.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره‌ی نحوه جبران کسری ناشی از کاهش قیمت نفت نیز تاکید کرد‌: دولت باید هزینه‌های جاری و هزینه‌های عمرانی غیر ضرور را کاهش دهد و از سوی دیگر باید مجموعه ذخایرمان را به خاطر ضرورت رشد سرمایه گذاری در کشور برای بخش خصوصی فعال‌تر کنیم. ضمن این که اگر سرمایه‌گذاری خارجی هم شکل بگیرد می‌تواند رشد اقتصادی بهتری را عاید کشور کند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید