فرانس24: عربستان مسئول کاهش قيمت نفت است | اتاق خبر
کد خبر: 305473
تاریخ انتشار: 9 دی 1394 - 01:23
فرانس بيست و چهار، عربستان سعودي را مسئول کاهش قيمت نفت دانست.
فرانس بيست و چهار، عربستان سعودي را مسئول کاهش قيمت نفت دانست.
 
 
به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاري صدا و سيما، شبکه تلويزيوني فرانس بيست و چهار گزارش داد: عربستان سعودي که با کسري بودجه مواجه شده است از تدابير بي سابقه رياضت اقتصادي خبر داد. سعودي ها که با سقوط قيمت نفت مواجهند هشتاد و نه ميليارد يورو کسري بودجه دارند. در نتيجه، اين سلطنت وهابي تصميم گرفته است قيمت بنزين را چهل درصد افزايش دهد. سناريوهاي ديگري نيز براي خروج از اين وضع در دست مطالعه است که در اين بين مي توان از قطع يارانه آب و برق نام برد.
 
گزارش مي افزايد: براي سومين سال پياپي، درآمدهاي کشور پادشاهي عربستان براي جبران هزينه هاي اين کشور کافي نيست. مقامات سعودي درآمدهاي سال آينده کشورشان را صد و سي و هفت ميليارد دلار و هزينه هايشان را دويست و بيست و چهار ميليارد دلار پيش بيني کرده اند. 
 
بر اساس اين گزارش؛ عربستان سعودي يارانه زيادي براي آب و برق پرداخت مي کند و اين احتمال دارد که اين يارانه ها کاهش يابد. عربستان همچنين قصد دارد ماليات ها را افزايش دهد. رياض همچنين مي خواهد از ماه ژانويه از بازارهاي بين المللي وام بگيرد.  قيمت نفت از بيش از صد و بيست دلار در سال دو هزار و يازده به کمتر از سي و هفت دلار کاهش يافته است و بخشي از مسئوليت اين کاهش متوجه عربستان سعودي است.
 
گزارش در پايان يادآورشد: آمريکا به لطف نفت شيست، جايگاه اول توليد نفت در جهان را از عربستان سعودي گرفت و رياض براي دفاع از سهم خود در بازار نفت، گزينه ادامه توليد فراوان نفت را در پيش گرفت و به اين ترتيب روند نزولي قيمت نفت را تشديد کرد
نظرات
ADS
ADS
پربازدید