زنان کارآفرین و اقتصادی صاحب بانک اطلاعاتی می‌شوند | اتاق خبر
کد خبر: 305604
تاریخ انتشار: 9 دی 1394 - 18:50
رئیس هئیت مدیره کانون زنان بازرگان لرستان:
رئیس هئیت مدیره کانون زنان بازرگان لرستان از تهیه بانک اطلاعاتی و شناسایی زنان کارآفرین، مخترع، مبتکر و فعال در عرصه اقتصاد و تجارت این استان خبر داد.

رئیس هئیت مدیره کانون زنان بازرگان لرستان از تهیه بانک اطلاعاتی و شناسایی زنان کارآفرین، مخترع، مبتکر و فعال در عرصه اقتصاد و تجارت این استان خبر داد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر، سمیه محراب نیا ظهر چهارشنبه در نشست کانون زنان بازرگان و بانوان کارآفرین لرستان با اشاره به اینکه هدف از تشکیل این کانون، ساماندهی و توانمندسازی بانوان استان برای ورود به عرصه فعالیت‌های تجاری، تولیدی و خدماتی است اظهار داشت: همچنین تلاش برای بهبود فضای کسب‌ و‌ کار بانوان به منظور توسعه و ارتقای کارآفرینی در این حوزه و پیگیری برای رفع موانع موجود از دیگر اهداف تشکیل این کانون است.

وی افزود: حمایت و تشویق بانوان در امور اقتصادی و هم‌سو کردن فعالیت آنها در راستای توسعه اقتصادی کشور، تشویق و فراهم ساختن زمینه‌های فعالیت بانوان در عرصه تولید و تجارت کشور و همچنین فراهم آمدن زمینه حمایت‌های علمی تخصصی مشاوره‌ای و حقوقی از زنان تولیدکننده و بازرگان و پشتیبانی از تجاری‌سازی فعالیت‌های نوآورانه زنان هم از جمله اهدافی است که این کانون دنبال می‌ کند.

رئیس هئیت مدیره کانون زنان بازرگان لرستان با اشاره به اینکه شناسایی، جذب و تشویق بانوان صاحب ایده و علاقمندان به تجارت و سرمایه‌گذاری در استان هم از جمله دیگر اهداف کانون است، تصریح کرد: پیگیری مشکلات بانوان فعال در عرصه‌های اقتصادی، بازرگانی و تجارت، انجام مطالعه و پژوهش با هدف شناسایی راهکارهای اجرایی و ارائه آن به دستگاه‌های ذیربط نیز از جمله موضوعاتی است که این کانون در سرلوحه‌ی اهداف خود قرار داده است.

محراب‌نیا عنوان داشت: به همین منظور به دنبال ایجاد ارتباط با تشکل‌ها، کانون‌ها و انجمن‌های زنان در استان هستیم و در همین راستا تشکیل بانک اطلاعاتی و شناسایی زنان کارآفرین، مخترع، مبتکر و فعال در عرصه اقتصاد و تجارت در لرستان ضرورتی است که نباید از آن غافل باشیم.

وی ارائه مشاوره‌های لازم به زنان استان در زمینه‌های اقتصاد و تجارت و تلاش و برنامه‌ریزی در راستای ارتقای فرهنگ کسب و کار را از دیگر اهداف این کانون برشمرد و اظهار داشت: در همین زمینه به دنبال برگزاری همایش‌ها، دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی در مقاطع مختلف هستیم.

رئیس هئیت مدیره کانون زنان بازرگان لرستان از بانوان کارآفرین استان خواست برای تحقق اهداف عالی کانون زنان بازرگان استان لرستان به عضویت این کانون درآیند تا به صورت یکپارچه‌ شرایط برای فعالیت در حیطه‌های مختلف اقتصادی برای بانوان استان فراهم شود.

منبع: مهر

نظرات
ADS
ADS
پربازدید