توزیع 8 میلیون تن آسفالت در سطح کشور | اتاق خبر
کد خبر: 305636
تاریخ انتشار: 9 دی 1394 - 20:54
رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‎ای کشور از توزیع 8 میلیون تن آسفالت در سطح کشور خبر داد.

اتاق خبر: داوود کشاورزیان در جمع خبرنگاران هدف از سفر به لرستان را بازدید از وضعیت راه‎های استان، مجتمع‎های بین راهی، پاسگاه پلیس راه و کلیه تاسیسات مرتبط با راهداری بیان کرد و افزود: در استان بیش از 220 کیلومتر راه‎های موجود روکش آسفالت شده که در مقایسه با سایر استان‎ها و با توجه به سهم استان کارهای خوبی انجام شده است.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی اضافه کرد: پلیس راه دورود نیاز به بازنگری دارد و نیاز است برای ساماندهی آن طرح جدیدی تهیه شود.

رئیس راهداری و حمل و نقل جاده‎ای کشور با تأکید بر اینکه در 9 ماهه سال‎حاری بالغ بر 8 میلیون تن آسفالت در سطح راه‎های کشور توزیع شده است، اظهار کرد: این در حالیست که سال‎گذشته 10 میلیون تن قیر توزیع شده است و چنانچه شرایط آب و هوایی اجازه دهد روکش آسفالت راه‎ها در چندماه باقی مانده تا پایان سال انجام خواهد شد.

کشاورزیان از خروج ناوگان فرسوده از چرخه حمل و نقل خبر داد و افزود: برای ناوگان باری کشور از محل بند «ق» تبصره 2 قانون رفع موانع تولید پیش‎بینی شده تا کامیون‎های بالای 35 سال از رده خارج شوند و بخشی از سود بانکی آن از سوی شرکت نفت و از محل صرفه‎جویی مصرف سوخت پرداخت شود که البته شورای اقتصاد این مهم را تصویب کرد و به دلیل تصویب قانون جدید این مصوبه شورای اقتصاد باید تجدید شود که پیگیر این مهم و ابلاغ وزیر نفت برای اجرای این مصوبه هستیم.

این مقام مسئول یادآور شد: تلاش سازمان برای نوسازی ناوگان مسافربری این است که از محل منابع داخلی سازمان، نوسازی ناوگان(اتوبوس، مینی‎بوس، ون و سواری) انجام شود و در این‎باره قراردادهای متعدی با شرکت‎های سازنده و بانک‎ها منعقد شده که 70 درصد قیمت خودرو با وام کم‎بهره به متقاضی داده شود.

وی گفت: برای مینی‎بوس با توجه به اینکه اقتصاد ضعیف‎تری دارد تمهیدات ویژه‎ای اندیشیده شده اما متاسفانه علی‎رغم اینکه وام ارزان‎قیمت پیشنهاد شده و رقم آن مناسب است اما استقبال بسیار اندک است.

کشاورزیان متوسط عمر ناوگان مسافربری(اتوبوس) را در کشور بین 12.5-12 سال اعلام کرد و گفت: متوسط عمر مینی‎بوس‎رانی در کشور بالاست و استقبال افراد برای نوسازی این ناوگان کم است.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید