تهیه طرحی در مجلس برای سرعت بخشیدن به احداث آزادراه‌ها | اتاق خبر
کد خبر: 305739
تاریخ انتشار: 10 دی 1394 - 12:04
رئیس کمیته اقتصادی مجلس از تهیه طرحی در مجلس برای سرعت بخشیدن و ساماندهی احداث آزاد‌راه‌ها خبر داد.

اتاق خبر: جعفر قادری رئیس کمیته اقتصادی مجلس شورای اسلامی از تهیه طرح توسط برخی از نمایندگان مجلس برای ساماندهی احداث آزادراه‌ها خبر داد و گفت: این طرح که در حال حاضر در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس است، قانون مشارکت در اجرای طرح‌های عمرانی را اصلاح کرده و سازوکاری برای تسریع در احداث آزادراه‌ها پیش‌بینی کرده است.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ وی ادامه داد: در حال حاضر براساس قانون اگر آزادراهی ساخته شود، باید حتما مسیر جایگزین برای آن پیش‌بینی شود اما برخی از بزرگراه‌ها با اصلاح شیب‌ و پیچ‌ها امکان تبدیل شدن به آزادراه را دارند و می‌توانند به آزادراه تبدیل شوند.

این نماینده مردم شیراز در مجلس همچنین گفت: تبدیل بزرگراه به آزادراه هزینه‌ کمتری دارد از طرفی برخی از مسیرها ترافیک زیادی ندارند که نیاز به مسیر جایگزین داشته باشیم لذا در این طرح به دولت اجازه می‌دهیم در مواردی که ترافیک در حدی است که نیاز به مسیر جایگزین نیست، به بخش خصوصی ماموریت دهد آن بزرگراه‌ها را به آزادراه تبدیل کند و به جای اینکه کل هزینه آزادراه را از مردم بگیرد، چون مسیر جایگزین را تامین نمی‌کند، تنها هزینه تبدیل بزرگراه به آزادراه را از مردم بگیرد که این هزینه بسیار کمتر است.

قادری در پایان اضافه کرد: با این طرح تصمیم داریم، به احداث آزادراه‌ها سرعت دهیم و از ظرفیت بخش خصوصی نیز در این زمینه استفاده کنیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید