گردشگری صنعتی چرخه اقتصاد را به حرکت در می آورد | اتاق خبر
کد خبر: 305977
تاریخ انتشار: 12 دی 1394 - 18:04
مجری طرح گردشگری صنعتی در ایران گفت:پس از لغو تحریم های اقتصادی و آغاز کامل اجرای برجام، گردشگری صنعتی چرخه اقتصادی کشور را به حرکت در خواهد آورد.

اتاق خبر: علی یاوری در رابطه با چرخه اقتصادی گردشگری صنعتی در ایران بیان داشت: اگر چه هم اکنون شاهد حضور گروه‌های مختلف سرمایه گذاران و مدیران ارشد صنعتی اروپایی در کشور هستیم اما به نظر می رسد برای نشان دادن تمامی ظرفیت ها و پتانسیل های موجود باید با برنامه‌ ریزی و سازماندهی، گردشگری صنعتی را در مسیر درستی به حرکت درآوریم.

بنا بر این گزارش به نقل از ایلنا؛ وی با اشاره به باز شدن فضای اقتصادی کشور و سیاست دولت در ایجاد رابطه و تعامل با همه کشورها افزود: عملکرد دولت موجب شده که در فضای پساتحریم، نگاه  بسیاری از دولتمردان و همچنین صاحبان صنایع بخش خصوصی به گردشگری صنعتی معطوف شود.

مجری طرح گردشگری صنعتی در ایران ادامه داد:بی تردید اگر سرمایه گذاران و برندهای مطرح اروپایی در قالب تورهای گردشگری تخصصی صنعتی وارد کشور شوند، علاوه بر آشنایی کامل با توانمندیهای داخلی می توانند تعاملات گسترده تری با بخش خصوصی و غیر انتفاعی داشته باشند.

وی از برگزاری تورهای صنعتی و نمایشگاهی به عنوان اساس گردشگری صنعتی یاد کرد و افزود: مدیران دولتی، صنعتگران بخش خصوصی، مهندسان، برنامه نویسان، دانشجویان و همچنین مجموعه های دانش بنیان و پژوهش محور می توانند با حضور در این تورهای تخصصی، ضمن آشنایی با فنآوری و ابزارآلات صنعتی جدید‌، تعاملات اقتصادی بسیاری را با برندهای مطرح خارجی داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون سرمایه گذاران دو کشور ایتالیا و آلمان در فضای کنونی درصدد تعامل سازنده با بخش خصوصی در ایران هستند افزود: بر همین اساس بسته های گردشگری تخصصی صنعتی مختلفی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی تدوین شده است که همین امر موجب هم پیوندی و انعقاد قراردادهای اقتصادی بسیاری بین ایران با کشورهای ایتالیا و آلمان شده است.

یاوری با تاکید بر  نقش گردشگری صنعتی در رونق اقتصادی کشور افزود:بازدید گردشگران متخصص و اهل فن از سایت های صنعتی، علاوه بر اینکه تجربه گردشگری را در ابعاد مختلف آن به بازدید کنندگان ارایه می دهد، در کارآفرینی ،جذب سرمایه، ایجاد درآمد ، تعاملات فی مابین و اعتلای سطح آگاهی جامعه نیز سهم بسزایی دارد.

عضو شورای عالی مدیران بخش خصوصی با اشاره به برگزاری کنفرانس بین المللی برند گردشگری در اصفهان بیان داشت: این کنفرانس فرصت مناسبی برای تعامل فعالان حوزه گردشگری است.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید