پیامدهای قتل شیخ نمر برای مقامات سعودی بسیار سنگین خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 306000
تاریخ انتشار: 12 دی 1394 - 23:26
بروجردی :
رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: اعدام شیخ نمر جنایتی است که عواقب گسترده آن متوجه آل‌سعود خواهد شد و انتظار می‌رود کشورهای اسلامی واکنش لازم را درباره این موضوع داشته باشند.

به گزارش اتاق خبر،علاءالدین بروجردی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگویی، با اشاره به خبر اعدام شیخ نمر توسط مقامات سعودی گفت: بدون تردید اعدام شیخ نمر جنایتی است که عواقب گسترده آن متوجه دولت سعودی خواهد شد.

وی افزود: معمولا دولت‌ها حرمتی برای علما و دانشمندان خود قائلند و این اقدام عربستان نشان داد که آل سعود هیچ حرمتی برای این قشر از جامعه و همچنین افکار عمومی جهان اسلام قائل نیست و اعدام شیخ نمر در حالی بود که ده‌ها نفر از علمای اسلام و مراجع دولت عربستان را از انجام این اقدام برحذر داشتند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ضمن محکومیت اعدام شیخ نمر اظهار داشت: این اقدام نابخردانه عربستان نشان دهنده انفعال این کشور و شکست در مسائل متعدد منطقه از عراق و سوریه گرفته تا یمن است.

بروجردی در پایان خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود تا سازمان ملل و کشورهای مختلف و به ویژه کشورهای اسلامی واکنش لازم را نسبت به اعدام شیخ نمر نشان دهند و مطمئنا تبعات این اقدام در داخل کشور عربستان برای مقامات سعودی بسیار سنگین خواهد بود.

 

منبع:فارس

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید