ایرلاین های جنوب شرق آسیا مدل مناسب آزاد سازی نرخ پروازها | اتاق خبر
کد خبر: 306015
تاریخ انتشار: 12 دی 1394 - 15:01
در گفت و گوی اتاق خبر با کارشناس حمل و نقل هوایی مطرح شد:
به گفته شیرمحمدی فرد؛ می توان ایرلاین واقع در جنوب شرق آسیا را مدل و الگویی برای فرودگاه های ایران درنظر گرفت. این ایرلاین ها خدمات خود را به سطحی رسانده اند که تمام بخش های اقتصادی جامعه از آن بهره مند می شوند.

اتاق خبر: علیرضا شیرمحمدی فرد کارشناس حمل و نقل هوایی درباره میزان استقبال مردم از آزادسازی نرخ بلیت هواپیما گفت: حمل و نقل هوایی در کشور به اندازه ای رشد و توسعه پیدا نکرده است که بتوان ادعا کرد مردم در انتخاب وسیله حمل و نقل مختار هستند. زمان اندکی از آزادسازی گذشته است و نمی توان ارزیابی درستی انجام داد.

علیرضا شیرمحمدی  فرد در گفت و گو با اتاق خبر درباره چگونگی نظارت بر آزادسازی نرخ بلیت افزود: از زمانی که آزادسازی انجام می شود؛ بحث عرضه و تقاضا مطرح خواهد شد که قطعا ایرلاین هایی که خدمات بهتری ارائه می کنند می توانند قیمت های بالاتری را در بازار پیشنهاد کنند.

به گفته وی؛ سیستم نظارت تا کنون وجود نداشته است و درگذشته خدمات استانداردی ارائه می شده است که براساس آن تمام شرکت های هواپیمایی مطابق با خدمات خود قیمت مشخصی را تعیین می کردند. براین اساس هرچند سیستم نظارت هنوز طراحی نشده است؛ هم باید تعجیل کرد و هم لازم است دقت زیادی صرف شود تا در حق مشتریان و مسافران اجحافی نشود.

شیرمحمدی فرد در پاسخ به این پرسش که هر ایرلاین با توجه به چه شاخص هایی نرخ بلیت را تعیین می کنند؛ اظهار کرد: استاندارهای بین المللی وجود دارد که لازم است ایرلاین های داخلی نیز از آن ها پیروی کنند. با برگزاری همایش ها و نمایشگاه های بین المللی می توانیم به مدل های جدید دسترسی داشته باشیم.

به گفته وی؛ از آنجایی که ایرلاین های داخلی از بازارهای بین المللی فاصله زیادی دارند؛ استاندارها و مدل ها در کشور بروز نشده است و بر این اساس قطعا هیچ شاخص مشخصی برای تعیین نرخ بلیت وجود ندارد.  

این کارشناس حمل و نقل هوایی ادامه داد: پیشنهاد من این است که مدل های قیمت گذاری در کشورهای مختلف به ویژه آن هایی که در صنعت حمل و نقل پیشرفته هستند را بررسی کنیم تا در بحث قیمت گذاری از آن ها الگوبرداری داشته باشیم.

شیرمحمدی فرد با بیان اینکه ضروری است در صنعت حمل و نقل به تمام اقشار جامعه توجه داشت؛ اظهار کرد:  درحال حاضر این ظرفیت برای خدمت رسانی وجود دارد و باتوجه به اینکه خدمات در ایرلاین های مختلف متنوع است می توان تعدادی از ایرلاین ها را به برخی شرکت ها اختصاص داد. لازم است ایرلاین ها براساس سطح امکانات خود خدماتی را دراختیار بخش های مختلف قرار دهند. 

به گفته وی؛ می توان ایرلاین واقع در جنوب شرق آسیا را مدل و الگویی برای فرودگاه های ایران درنظر گرفت. این ایرلاین خدمات خود را به سطحی رسانده که تمام بخش های اقتصادی جامعه از آن بهره مند می شوند.

شیرمحمدی فرد تاکید کرد: از آنجایی که حمل و نقل هوایی یکی از امن ترین سیستم های حمل و نقل در سراسر جهان است باید اقدامات اساسی برای توسعه آن در کشور انجام داد.  

وی تصریح کرد: در هر زمانی که در کشور الگو درست پیاده شده؛ صنعت هواپیمایی به طور خودکار حرکت رو به جلویی را تجربه کرده است. منتهی این مدل باید فراگیر باشد.

شیرمحمدی در ارزیابی وضعیت فرودگاه های کشور گفت: باتوجه به واقعیت های موجود وضع ایرلاین ها در کشور بسیار ضعیف است. اگر حواسمان نباشد صنعت هوایی از عرصه بین المللی حذف خواهد شد.  

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید