رونمایی از پیشرفته‌ترین سیستم بانکداری اینترنتی | اتاق خبر
کد خبر: 306323
تاریخ انتشار: 14 دی 1394 - 02:58
بانک ملی ایران با هدف ارائه کامل‌ترین مجموعه خدمات بانکداری الکترونیک به مشتریان و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های حوزه فناوری اطلاعات و یکپارچه‌کردن خدمات قابل ارائه به آن‌ها، سامانه بانکداری اینترنتی جدید خود با عنوان «بام» را راه‌اندازی کرد.

پس از گذشت هشت سال از راه‌اندازی سامانه بانکداری اینترنتی بانک ملی ایران (سبا)، این بانک با هدف ارائه کامل‌ترین مجموعه خدمات بانکداری الکترونیک به مشتریان و استفاده از جدیدترین تکنولوژی‌های حوزه فناوری اطلاعات و یکپارچه‌کردن خدمات قابل ارائه به آن‌ها، سامانه بانکداری اینترنتی جدید خود با عنوان «بام» را راه‌اندازی کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، سامانه بانکداری اینترنتی بانک ملی ایران (بام) براساس «ویژگی هر مشتری یک سامانه» به نحوی طراحی شده که کاربر علاوه بر دریافت طراحی و پیام‌های ویژه خود می‌تواند بر اساس کاربردهای مورد نیازش چیدمان صفحه پیشخوان خود را با نظر خود انجام دهد. حذف ابزارهای رمزساز جانبی (token) که در سامانه سبا به کار می‌رفت و افزایش امنیت سامانه از دیگر ویژگی‌های سامانه است.

در این سامانه تلاش شده با ایجاد برنامک‌هایی با عناوین بودجه‌ریزی، دفتر تلفن، یادداشت‌گذاری روی صورتحساب سامانه‌ای کامل شامل خدماتی فراتر از خدمات بانکداری به مشتری ارئه شود و به دلیل تنوع ابزارهای الکترونیکی مورد استفاده در سطح جامعه از قبیل تلفن همراه، تبلت، لپ‌تاپ و رایانه‌های شخصی، صفحات این سامانه به صورت واکنش گرا طراحی شده و بدون نیاز به تنظیماتی از سوی کاربر با دستگاه مورد استفاده کاربر هماهنگ می‌شود.

همچنین با توجه به تنوع بالای عناوین مختلف تراکنش‌های بانکی اعم از پایا و ساتنا بخش‌های انتقال وجه این سامانه نیز کاملاً به صورت هوشمند طراحی شده تا بدون نیاز به تعیین نوع تراکنش از سوی مشتری با دریافت مبلغ و حساب مقصد، نوع تراکنش تشخیص داده شده و پیام لازم به کاربر نمایش داده شود.

به دلیل اینکه مراحل امنیتی و کنترل این سامانه از طریق ارسال پیامک به شماره تلفن همراه اعلام شده از سوی مشتری انجام می‌گیرد، لذا معرفی شماره همراه مربوطه به صورت کتبی به شعبه از الزامات ثبت‌نام مشتریان است. در عین حال مشتریانی که عضو سامانه‌های پیامکی بانک ملی ایران هستند، بدون نیاز به مراجعه به شعبه می‌توانند عضویت خود را در سامانه ثبت و فعال کنند.

سایر مشتریان نیز در مرحله اول باید ضمن مراجعه به یکی از شعب بانک ملی ایران در سراسر کشور اقدام به تکمیل فرم مربوطه کنند و سپس مراحل ثبت‌نام اینترنتی را تکمیل کنند.از دیگر امکانات و خدمات ارائه شده در این سامانه می‌توان به مواردی نظیر خلاصه حساب‌ها، صورتحساب، محاسبه اقساط تسهیلات، محاسبه سود سپرده‌ها، داشبورد، مدیریت مالی شخصی، تاریخچه انتقال پول، مشخصات کاربر، پرداخت قبض، انتقال پول کارت به کارت و حساب به حساب، تعیین مبلغ و تاریخ چک، استعلام وضعیت چک، واحدهای بانک، دفترچه تلفن، بازخوردها، گزارش تسهیلات و نرخ ارز اشاره کرد.

همچنین در این سامانه امکان اضافه‌شدن برنامک‌های ویژه اختصاصی سازمان‌ها و یا شرکت‌ها حسب هماهنگی با واحدهای مربوطه بانک ملی ایران وجود دارد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید