از ظرفیت های بخش خصوصی برای اشتغالزایی معلولان استفاده شود | اتاق خبر
کد خبر: 306353
تاریخ انتشار: 14 دی 1394 - 03:59
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: اشتغال فقط در بخش دولتی تعریف نمی شود و باید از ظرفیت های بخش خصوصی نیز برای اشتغالزایی استفاده شود.

اتاق خبر: مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: اشتغال فقط در بخش دولتی تعریف نمی شود و باید از ظرفیت های بخش خصوصی نیز برای اشتغالزایی استفاده شود.

بنابراین گزارش محمد محمدی قیداری افزود: آموزش های مهارتی به موازات آموزش های علمی و تئوری می تواند نقش بسزایی در اشتغال به کار افراد از جمله معلولان ایفا کند.
وی به پرداخت وام با کارمزد پایین ازسوی بهزیستی برای ایجاد اشتغال به معلولان اشاره و اظهار کرد: این وام ها با توجه به نوع طرح اشتغال مورد نظر به جامعه هدف بهزیستی پرداخت می شود.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: پارسال 382 نفر از جامعه تحت پوشش این نهاد با بهره گیری از این تسهیلات برای خود اشتغال ایجاد کردند.
محمدی وجود کارفرما را لازمه بیمه معلولان عنوان و اضافه کرد: در زمینه معلولان بیمه خویش فرمایی وجود ندارد که امیدواریم با توجه به بازبینی قانون جامع حمایت از معلولان این مشکل حل شود.
وی افزود: از ابتدای ساخت واحدهای مسکونی مهر بهزیستی استان زنجان متعهد به ساخت یک هزار و 980 واحد شده بود.
مدیر کل بهزیستی استان زنجان گفت: تا کنون یک هزار و 429 واحد مسکونی مهر در این استان واگذار شده که از ین تعداد 789 مسکن برای معلولان و 551 واحد در دست ساخت است.
محمدی با اشاره به اینکه دو درصد جمعیت استان زنجان را معلولان تشکیل می دهند، ادامه داد: بر اساس برنامه ریزی های انجام شده از سوی بهزیستی خدمات به جامعه معلولان با توجه به شدت و نوع معلولیت ارائه می شود.
وی از تصادف های جاده ای به عنوان یکی از مهمترین علل ایجاد معلولیت در افراد نام برد.
مدیرکل بهزیستی استان زنجان گفت: تاکنون در این استان برای بیش از 18هزار معلول در سامانه پیمنت ( سامانه اطلاعات و آمار معلولین) پرونده تشکیل شده است.
محمدی افزود: ارائه خدمات به معلولان منوط به تعیین شدت و نوع معلولیت آنها توسط کمیسیون پزشکی( ICF ) است.

منبع: ایرنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید