براي سلامت سيستم گوارشي ورزش کنيد | اتاق خبر
کد خبر: 306419
تاریخ انتشار: 14 دی 1394 - 13:10

 به گزارش اتاق خبر،تاثيرات مثبت ورزش بر سلامتي ثابت شده اما شروع آن از سال‌هاي نخست زندگي، سلامت مغز و تقويت سوخت‌وساز بدن را تضمين مي‌کند.
 فعاليت‌هاي جسمي موجب رهايي از چاقي، بيماري قلبي و ديابت مي‌شود و تضمين مي‌کند که بسياري از بخش‌هاي بدن عملکرد خود را به درستي انجام مي‌دهند.
يک تيم از متخصصان دانشگاه کلرادو در بررسي‌هاي بيشتر از فوائد ورزش کردن دريافتند: تاثير مثبت ورزش کردن روي ميکروب‌هاي مفيد در سيستم گوارشي از ديگر ويژگي‌هاي آن به حساب مي‌آيد.
در اين بررسي آمده است شروع ورزش از دوران کودکي، ترکيب ميکروبي روده را در جهت بهبود کيفيت آن، تغيير مي‌دهد. در واقع ورزش کردن با ارتقاي عملکرد مغز و فعاليت سوخت و ساز بدن، تاثير مثبت خود را بر سلامت مي‌گذارد.
«مونيکا فلشنر»، نويسنده ارشد اين مطالعه گفت: ورزش کردن روي بسياري از جنبه‌هاي سلامت تاثير دارد و متخصصان اکنون به دنبال بررسي تاثير آن بر شکل‌پذيري ميکروب‌هاي روده هستند.
روده انسان حاوي ميلياردها ميليارد ميکرو ارگانيسم است که پس از تولد داخل روده‌ها جاي مي‌گيرند و اين موجودات زنده جهت بهبود سيستم ايمني و عملکردهاي سيستم عصبي تاثير دارند.
در اين بررسي آزمايشگاهي متخصصان آمريکايي دريافتند موش‌هايي که در سنين پايين‌تر ورزش روزانه را انجام داده‌اند در مقايسه با موش‌هاي کم تحرک از ساختارهاي ميکروبي بهتري برخوردارند.
به گزارش مديکال ديلي، اگرچه در اين مطلعه سن دقيقي که اين ميکروب‌هاي روده مي‌توانند تغيير پيدا کنند، مشخص نشده اما بررسي‌ها حاکيست هرچه اين اقدام در سنين پايين‌تر شروع شود تاثيرات مثبت آن بيشتر مي‌شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید