پلمپ صنوف ارائه دهنده کالاهای IT  با کارت گارانتی نامعتبر | اتاق خبر
کد خبر: 306481
تاریخ انتشار: 14 دی 1394 - 12:45
رئیس اتحادیه فناوران رایانه در گفت­ وگو با اتاق خبر تاکید کرد:
رییس اتحادیه فناوران رایانه در خصوص نحوه ارائه کالاهای مورد تائید این اتحادیه اعلام کرد: از اول دی ماه اعلام شد کلیه کالاهایی که وارد بازار می شوند بایستی دارای کارت کارت گارانتی معتبر باشند و کارت گارانتی ای معتبر شناخته می شود که مورد تائید اتحادیه باشد

 

رییس اتحادیه فناوران رایانه در خصوص نحوه ارائه کالاهای مورد تائید این اتحادیه اعلام کرد: از اول دی ماه اعلام شد کلیه کالاهایی که وارد بازار می شوند بایستی دارای کارت کارت گارانتی معتبر باشند و کارت گارانتی ای معتبر شناخته می شود که مورد تائید اتحادیه باشد.

سید مهدی میرمهدی رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در گفت و گو با اتاق خبر گفت: در حال حاضر کارت های گارانتی که مورد تائید اتحادیه است در سایت اتحادیه فناوران رایانه تهران موجود می باشد و برای نمونه لوگوی اتحادیه بر روی تمام کارت ها درج شده است که مصرف کننده بداند کدامیک از کارت های گارانتی دارای اعتبار است.

وی  با بیان اینکه همچنین هشدار جدی ما به فروشندگان واحد های صنفی این است که توجه ویژه ای به موضوع  اعتبار و صحت کارت های گارانتی مورد تائید اتحادیه و سازمان حمایت داشته باشند؛ اظهار داشت:  پیش بینی این است که با این رویه هیچ کالای غیراستانداردی در سبد فروش قرار نمی گیرد و مساله دیگر این خواهد بود که فروشنده و مصرف کننده به حق و حقوق خودشان آگاه خواهند بود.

میرمهدی ادامه داد: به نظر می رسد تنها راه ممکن برای جلوگیری از قاچاق کالا  نهادینه کردن این  روش باشد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران در بخش دیگری در خصوص وضعیت بازار آی تی کشور  اظهار داشت: در  زمان تحریم بیشترین آسیب متوجه بازار آی تی بود.

میر مهدی اعلام کرد: هم اکنون نیز که در فضای دوران پسا تحریم قرار داریم و به زودی تمامی مراودات کاری و کالایی با کشورهای اروپایی و آسیایی آزاد خواهد شد، برای فعالان این بازار تفاوت زیادی در ورود کالا ها وجود نخواهد داشت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برند های جهانی مجاز به حضور و سرمایه گذاری مستقیم در بازار ایران هستند یا خیر؟ اظهار کرد: کالاها بایستی در سطح بازار فروخته شود و از طریق واحد های صنفی به دست مصرف کننده برسد و رقابت شدیدی باید ایجاد شود.اگر شرکت های تولید کننده قصد تاسیس دفتری رسمی را نیز در ایران داشته باشند باید کالاهای خود را در اختیار شرکت های ایرانی قرار دهند.

مهدی میرمهدی ادامه داد: بنظر می رسد، شرکت های خارجی از ریسک ورود مستقیم به بازار اجتناب کرده و سعی خواهند داشت از طریق شناسایی نمایندگانی که از قبل با آنها در ارتباط بوده اند کالای خود را وارد بازار خواهند کرد. چراکه در صورت ورود مستقیم کالا با مشکلات بسیاری مواجه خواهند شد.

رئیس اتحادیه فناوران رایانه در خصوص برنامه های آتی این  اتحادیه اعلام کرد: ما در حال مکاتبه و ایجاد هماهنگی با وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت کشور هستیم و در صدد برگزاری همایشی در حوزه آی تی هستیم.

وی افزود: این نمایشگاه در اردیبهشت ماه سال 95 با هدف معرفی 200 برند برتر دنیا  به غیر از کشور آمریکا در جزیره کیش داریم.

 

 

 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید