اکتشاف حلقه مفقوده بخش معدن لرستان | اتاق خبر
کد خبر: 306614
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 11:18
مدیر کل زمین شناسی لرستان:
مدیر کل زمین شناسی لرستان اکتشاف را حلقه مفقوده بخش معدن این استان عنوان کرد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر،ظهیر حیدری  با بیان اینکه اعتقاد ما بر این است که بخش معدن می تواند محور توسعه لرستان باشد اظهار داشت: برای ایجاد رونق در بخش معدن اقدامات موثری را انجام داده ایم.

وی با بیان اینکه بخش معدن از سه حلقه اکتشاف، استخراج و فرآوری تشکیل می شود عنوان کرد: حلقه مفقوده رونق بخش معدن استان بخش اکتشاف است.

مدیر کل زمین شناسی لرستان با اشاره به اینکه برنامه ریزی های خوبی برای اکتشاف ذخایر معدنی را در استان انجام داده ایم گفت: غیر از منابع دولتی بخش خصوصی را نیز برای اکتشاف ذخایر معدنی به استان وارد کنیم.

حیدری با بیان اینکه در حال حاضر چند شرکت سرمایه گذاری بزرگ در کشور برای اکتشاف و شناسایی ذخایر معدنی لرستان اعلام آمادگی کرده اند گفت: در حال حاضر آمار دقیق از ذخایر معدنی در استان نداریم و این امر نیز به این دلیل بوده که پروسه اکتشاف را در استان انجام نداده ایم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر برنامه ریزی در حال انجام در استان داریم که عملیات اکشتاف را به سرعت در سطح معادن استان انجام دهیم گفت: در این راستا می طلبد که منابع بخش خصوصی را به کمک منابع بخش خصوصی بیاوریم.

مدیر کل زمین شناسی لرستان با اشاره به فعالیت شرکتهای سرمایه گذاری بخش معدن در استان گفت: در این راستا ما پهنه های معدنی را به این شرکت ها واگذار کرده ایم و در حال انجام عملیات اکشتاف هستند.

حیدری با بیان اینکه در حال حاضر 17 نوع ماده معدنی در استان وجود دارد که مزیت های لرستان محسوب می شوند گفت: بعضی از این مزیت ها، مزیتهای مطلق لرستان هستند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید