قاچاق کالا عامل مرگ تدریجی صنایع | اتاق خبر
کد خبر: 306647
تاریخ انتشار: 15 دی 1394 - 11:12
در جلسه کمیسیون صنعت خانه اقتصاد تاکید شد
در هشتمین جلسه کمیسیون صنعت خانه اقتصاد بر مبارزه با قاچاق کالا و حذف تعرفه گذاری های گمرکی تأکید شد.

 در هشتمین جلسه کمیسیون صنعت خانه اقتصاد بر مبارزه با قاچاق کالا و حذف تعرفه گذاری های گمرکی تأکید شد.

در ابتدای جلسه ضیاء متحدان نایب رییس کمیسیون صنعت خانه اقتصاد با اعلام این که معضل قاچاق مسئله ای آشنا برای همگان است عنوان کرد: در حال حاضر آمار قاچاق شناسایی شده رقمی بالغ بر 15 تا 30 میلیارد دلار است.

وی ادامه داد:  قاچاق کالا موجب از بین رفتن اشتغالزایی و بیکاری کارگران خواهد شد که این باری مضاعف بر دوش سازمان تأمین اجتماعی تحمیل خواهد کرد؛ چرا که باید حقوق بیکاری پرداخت کند.

متحدان گفت: از دیگر تبعات قاچاق می توان به مشکلاتی که این امر برای شرکت های صنعتی ایجاد می کند اشاره کرد، در واقع قاچاق کالا باعث می شود که صنایع یکی پس از دیگری دچار مرگ تدریجی شوند.

نایب رییس کمیسیون صنعت خانه اقتصاد اعلام کرد: راه کارهای مبارزه با قاچاق کاملاَ مشخص است و اگر اراده ای برای مبارزه با این امر وجود داشته باشد نهادهایی مثل مبارزه با قاچاق کالا وجود دارند که به این مهم رسیدگی کنند.

وی ادامه داد: تعرفه گذاری های دولتی نیز از عواملی است که افراد را به مبادرت به  قاچاق تشویق می کند؛ در این راستا باید تعرفه ها یکسان سازی شود تا بتوان از بروز این امر جلوگیری کرد.

متحدان اظهار داشت: باید ضرر و زیانی که قاچاق کالا به جامعه و هم چنین به کشور می رساند را به متصدیان امر گوشزد کرد.

وی ادامه داد: راه های کنترل این امر بسیار سهل و آسان است به شرط این که همتی برای مقابله با این مهم وجود داشته باشد.

در ادامه حسن نیک کار اصفهانی دیگر نایب رییس کمیسیون صنعت خانه اقتصاد نیز با بیان این که دولت توانایی مقابله با قاچاق کالا را ندارد عنوان کرد: پیشنهاد من این است که دولت خود را کنار بکشد و صادرات و واردات را آزاد کند.

وی ادامه داد: دولت باید دخالت خود را در امور اقتصادی محدود و تعرفه ها را حذف یا کاهش دهد در این صورت است که جامعه می تواند ارتقاء پیدا کند.

در ادامه محمد نجفی سهی رییس کمیسیون صنعت خانه اقتصاد گفت: گاهی اوقات بیان بعضی مسایل می تواند راهگشا باشد، وظیفه تشکلی مانند خانه اقتصاد این است که مسکلات را شناسایی کند و راهکارهای عملی ارایه دهد.

وی ادامه داد: در پیش نویس برنامه ششم برای جلوگیری از قاچاق کالا ي واگذاری ساماندهی مبادی ورودی به عهده گمرک بود، در این صورت گمرک ها هماهنگ کننده مجوزها خواهند بود.

رییس کمیسیون صنعت خانه اقتصاد اظهار داشت: هر کالایی که وارد کشور می شود باید شناسنامه داشته باشد که این می تواند یکی از راه های مبارزه با قاچاق کالا باشد.

در ادامه احمد شریفی دیگر عضو کمیسیون صنعت خانه اقتصاد اظهار داشت: تنها راه برن رفت از مشکل قاچاق کالا تقویت صادرات است، که این امر با وجود بهره ی 30 درصدی امکان پذیر نیست.

وی ادامه داد: قاچاق راه خود را باز می کند چون ارزان تر است؛ تنها راه این است که تولید را تقویت کنیم. اگر این امر برایمان مقدور نیست باید صادرات را رونق دهیم؛ و این رونق نیز در گرو کمک های مالی دولت امکان پذیر خواهد بود.

شریفی گفت: کشورهای دیگر در صورت ایجاد اشتغال نه تنها از گرفتن گمرک صرف نظر می کنند بلکه طرح های تشویقی نیز می دهند.

ایرج تاج الدین عضو هیات مدیره خانه اقتصاد با بیان این که خاستگاه قاچاق تعرفه است عنوان کرد: وقتی دولت بر روی کالاها تعرفه می بندند قاچاق کالا شکل می گیرد.

وی ادامه داد: محصولی وارد کشور می شود که قیمت تمام شده ی تولید داخل آن گران تر است یا این که ظرفیت تولید آن کالا در کشور با وجود تقاضای زیاد پایین است.

تاج الدین گفت: سازمان تجارت جهانی نیز برای مبارزه با قاچاق کالا تعرفه را صفر کرد، زمانی که تعرفه صفر شود دیگر توجیهی برای قاچاق کالا وجود نخواهد داشت.

این عضو هیات مدیره خانه اقتصاد اظهار داشت: در صورت صفر شدن تعرفه، صنایعی که تولید آن ها هیچ توجیهی ندارند باید متوقف شوند؛ این جاست که تولید محصولاتی که مزیت دارد معنا پیدا می کند.

وی ادامه داد: کالاهای مزیت دار کالاهایی هستند که نمونه خارجی آنها وجود ندارد، و در صورت واردات نیز از نمونه داخلی گران تر تمام می شود.

تاج الدین گفت: به دلیل نبود سرمایه گذاری بر روی کالاهای دارای مزیت؛ صنایع ما عمدتاَ رقابتی نیستند، که در این صورت ورود ایران به سازمان تجارت جهانی  صنایع کشور را با بحرانی عمیق مواجه می کند. 

وی اظهار داشت: کشور ما یک کشور معدنی است که متأسفانه ما هیچ سرمایه گذاری ای در این زمینه انجام نداده ایم، و اگر این اتفاق رخ می داد دیگر هیچ قاچاقی معنا نداشت؛ مشکل عدم سرمایه گذاری در مزیت های کالایی خود و سرمایه گذاری کردن روی صنایعی مانند صنعت خودرو است که هیچ مزیتی در آن نداریم.

تاج الدین گفت: دولت اگر می خواهد درآمد داشته باشد باید این درآمد را از محل مالیاتی که از فرآیند واردات  انجام می گیرد دریافت کند؛ که در این صورت داشتن یک سیستم مالیاتی شفاف و کارآمد ضروری می باشد.

وی ادامه داد: وقتی ساختار مالیاتی درست باشد دیگر قاچاق کالایی نخواهیم داشت.

این عضو کمیسیون صنعت خانه اقتصاد گفت: متأسفانه در کشور کسانی که بیش ترین درآمد را دارند کم ترین مالیات را می پردازند.

در ادامه حسین کیایی دیگر عضو کمیسیون صنعت خانه اقتصاد اعلام کرد: دولت تعزیرات را که بلای جان تولید است از بین بردارد، تمامی اصناف را حمایت کند، و عوارض گمرکی را صفر کند در این صورت است که انگیزه قاچاق از بین خواهد رفت.

در ادامه علیرضا اسکندری دیگر عضو کمیسیون صنعت خانه اقتصاد گفت: تنها راه برون رفت و ورود ایران به سازمان تجارت جهانی رفع موانع تولید رقابت پذیر است.

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید