رئیس بنیاد تاریخ پژوهی: جرم شیخ نمر روشنگری بود | اتاق خبر
کد خبر: 306776
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 09:53
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت که جرم شیخ نمر پیروی از ائمه اطهار(ع) و روشنگری بود و از این رو از رژیم عربستان توقع این جنایت می رفت.

اتاق خبر- رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت که جرم شیخ نمر پیروی از ائمه اطهار(ع) و روشنگری بود و از این رو از رژیم عربستان توقع این جنایت می رفت.

بنابراین گزارش حجت الاسلام سید حمید روحانی شامگاه سه شنبه در آئین بزرگداشت شهید آیت الله شیخ نمر باقر النمر در مصلی امام خمینی(ره) کرج، افزود: دشمنان همیشه سعی می کردند با کشتن راه مسلمانان و پیشوایان را مسدود کنند، اما خون شهیدان بویژه شیخ نمر به هدر نمی رود و اگر این شهید بزرگوار کوچکترین کرنشی داشت و سازش پذیربود، دشمنان احساس خطر نمی کردند.
وی تاکید کرد: رژیم سعودی از زمانی که به قدرت رسید، چند ماموریت برعهده داشت که یکی از آنها دفاع از رژیم صهیونیستی بود.
روحانی خاطرنشان کرد: رژیم سعودی تا به امروز چند ماموریت را دنبال کرده که حفظ صهیونیست ها، بدنام کردن اسلام بین جهانیان با هدف عقب مانده نشان دادن دین اسلام، ایجاد تفرقه بین مسلمانان شیعه و سنی، ایستادگی در مقابل آزادی خواهان مخالف سیاست های آمریکا و رژیم اشغالگر قدس از جمله آنها به شمارمی رود.
روحانی ادامه داد: توطئه درعراق و لبنان به محض احساس پیروزی برای مسلمانان با کارشکنی و ممانعت از اتحاد بین آنها از دیگر ماموریت های این رژیم سفاک است.
وی خاطرنشان کرد: از نخستین روزی که انقلاب اسلامی به پیروزی رسید، این رژیم به تحریک مزدوران کردستان دست زد و نخستین رئیس جمهوری که یک هفته قبل از حمله به ایران اسلامی به عربستان رفت و با رژیم آل سعود پیمان بست، صدام بود که تمام ناظران سیاسی را متعجب کرد.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی گفت: این رژیم درطول هشت سال دفاع مقدس با تمام تجهیزات نظامی پشت سر صدام ایستاد و درهرتوطئه ای علیه ایران درلابلای جریان ها حضور داشت.
روحانی ادامه داد: وقتی بیداری اسلامی از تونس، لیبی و مصر، آزادگان را به حرکت درآورد و غربی ها به این نتیجه رسیدند که گماشتگان منطقه می توانند محافظ منافع آنان باشند، رژیم سعودی به صحنه آمد.
روحانی آینده را از آن اسلام دانست و افزود: خطری که غرب را تهدید می کند و کارشناسان و ناظران سیاسی به آن اذعان دارند، همین امراست.
وی گفت: رژیم صهیونیستی و دشمنان اسلام در خلال بیداری اسلامی بیکار ننشسته و به دنبال بی آبرو کردن اسلام بودند. گروه هایی نظیر طالبان و داعش را از یک سو به وجود آورده و از سوی دیگر کشورهای اسلامی را به جنگ داخلی و آتش عراق سرگرم کردند.
روحانی ادامه داد: کشتن زائران در سرزمین وحی، اهانت به زئران ایرانی درحج و فاجعه منا به آن جهت بود که زائران فریاد مرگ برآمریکا و اسرائیل سرداده بودند.
وی بیان کرد: شبانه روز بمب بر روی یمن ریخته می شود و شاهد کودک کشی هستیم. اگر نتوانیم سرزمین وحی را ازاین دشمنان نجات دهیم، چگونه امید به حرکت مسلمانان جهان داشته باشیم.
روحانی یادآورشد: مساله فلسطین فقط دفاع از مسلمانان نیست، بلکه دستور صریح رسول اکرم (ص) مبنی بر توجه به امور مسلمین بوده که موضوعی انسانی به شمار می رود. اما باید این را بدانیم که صهونیست ها فقط فلسطین را اشغال نکردند، از زمانی که بوی نفت در منطقه به مشام رسید، هدف آنان مشخص شد که همان تصاحب مناطق نفت خیز است و شعارشان از اول نیل تا فرات بوده است.
روحانی گفت: اگر تا امروز موفق نشده اند به این هدف دست یابند، به واسطه حمایت جهان اسلام از فلسطین است.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی درادامه به بحث مهم انتخابات پیش رو پرداخت و افزود: چشم ها باید برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری باز باشد زیرا دشمنان همچنان چشم طمع دارند. امروز باید با بصیرت درتعیین سرنوشت کشور دخالت کنیم.

منبع: ایرنا 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید