ورزش بیش از حد به قلب آسیب می رساند | اتاق خبر
کد خبر: 306796
تاریخ انتشار: 16 دی 1394 - 12:34
طبق یافته جدید محققان، ورزش کردن بیش از حد می تواند سلامت قلب را به خطر اندازد.

طبق یافته جدید محققان، ورزش کردن بیش از حد می تواند سلامت قلب را به خطر اندازد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از مهر، ورزش همواره برای سلامت قلب بسیار مفید است. مطالعات قبلی نشان داده اند افرادی که در هر زمانی، اعم از ۵ دقیقه در روز یا ۲ ساعت در روز یا بیشتر ورزش می کنند کمتر از افرادی که تحرک ندارند در معرض بیماری قلبی یا مرگ ناشی از آن قرار دارند.

محققان مرکز پزشکی دانشگاه رادبود هلند اخیرا دریافته اند که اگرچه ورزش به اندازه برای سلامت خوب و مفید است، اما ورزش بیش از اندازه زیاد هم برای سلامت قلب، مخصوصاً برای افرادی که سابقه بیماری قلبی در خانواده دارند، مفید نیست.

دکتر پال تامسون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما باید بدانیم ورزش مکرر و منظم موجب بروز تغییرات عمیقی در ساختار و فیزیولوژی قلب می شود. اما در کوتاه مدت این تغییرات به قلب اسیب می رسانند.»

وی در ادامه می افزاید: «در زمان ورزش های شدید و سنگین، سلول های قلب سوراخ می شوند و پروتئینی به درون جریان خون منتشر شده که می تواند در بلندمدت باعث بروز حمله قلبی شود.»

وی در پایان اذعان می دارد: «همه ما باید به علائمی نظیر خستگی غیرعادی، کوتاهی نفس یا درد قفسه سینه در طول ورزش توجه کنیم، اما مهم تر این مسئله است که ورزش کردن بیش از آنکه به قلب اسیب برساند، موجب تقویت قلب می شود.»

منبع: مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید