بهره مندی ۲ میلیون نفراز خدمات هلال احمر | اتاق خبر
کد خبر: 307024
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 00:41
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با اشاره به اجرای طرح جذب هرمی داوطلبان در استان های مختلف کشور، گفت: داوطلبان هلال احمر می توانند به صورت هرمی نسبت به جذب داوطلبان اقدام کنند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، فرحناز رافع در با اشاره به انجام ماموریت های جمعیت هلال احمر چون تسکین آلام بشری، ترویج صلح و دوستی و برادری در میان مردم و .. گفت: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر براساس استراتژی ۲۰۲۰ در جهت ترویج فرهنگ نوع دوستی گام بر میدارد.

وی با اشاره به انجام تعامل متعدد سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با صنوف مختلف، پزشکان، معلمان و بازنشستگان به منظور انجام ماموریت های متعدد این سازمان، افزود: علاوه بر آن، سعی شده به صورت دانش بنیان نیز فعالیت های داوطلبانه مورد بررسی قرار گیرد و در این زمینه نسبت به تدوین محتوای مورد نیاز در این زمینه اقدام شده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه ۱۸۰ هزار داوطلب جمعیت هلال احمر در سال جاری با این سازمان همکاری مستمر داشته اند، یادآور شد: از این تعداد سه هزار تن برای جذب منابع داوطلبی آموزش داده شده اند.

به گفته وی، داوطلبان هلال احمر می توانند به صورت هرمی نسبت به جذب داوطلبان اقدام کنند؛ چرا که طرح جذب هرمی داوطلبان در استان‌های فارس، گلستان، مازندران و خوزستان موفق بوده است.

استفاده از ظرفیت حقوقی داوطلبان برای کمک به نیازمندان
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با بیان اینکه این سازمان علاوه بر ظرفیت حقیقی داوطلبان از ظرفیت کارخانه‌ها و شرکت های عضو داوطلب جمعیت هلال احمر نیز استفاده می کند، اظهارداشت: از ظرفیت سازمان های مردم نهاد نیز در زمینه کمک به نیازمندان استفاده شده است.

وی به بهره مندی بیش از ۲ میلیون تن از هموطنان از خدمات داوطلبانه هلال احمر در سراسر کشور اشاره کرد و ادامه داد: در زمینه تامین معیشت خانواده زندانیان، ایجاد اشتغال برای زنان سرپرست خانوار، اجرای پروژه های حمایتی  و ... خدمات متنوعی به هموطنان ارائه شده است

رافع در خصوص فعالیت خانه های داوطلبی در سراسر کشور گفت:  چهار هزار خانه داوطلبی در سراسر  کشور فعال هستند؛ در این خانه ها گروه های هدایت، مهارت و مشارکت که شامل فعالیت اساتید،دانشجویان، نخبگان، پزشکان، پیراپزشکان و صاحب حرف مختلف هستند.

جمع آوری ۸۲ میلیارد تومان کمک های نقدی و غیر نقدی در مدت یک سال
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه طی یک سال گذشته از محل مشارکت های مردمی مبلغی بالغ بر ۸۲ میلیارد تومان جمع آوری شده است، تصریح کرد: کمک های جمع آوری شده شامل کمک های نقدی و غیر نقدی است که در این میان سهم مشارکت های غیر نقدی بسیار زیاد است.

وی با اشاره به اعزام کاروان های سلامت به مناطق کم برخوردار سراسر کشور، خاطرنشان کرد: حضور پزشکان متخصص در مناطق کم برخوردار از سوی سازمان داوطلبان نیاز سنجی می شود و پس از آن، اعزام پزشکان به مناطق انجام خواهد شد.

به گفته رافع، ۱۴۵ هزار تن از هموطنان در سراسر کشور آموزش امداد و کمک های اولیه را فرا گرفته اند

نظرات
ADS
ADS
پربازدید