شیرینی کام عراقی ها در روز برپایی جشن ارتش | اتاق خبر
کد خبر: 307063
تاریخ انتشار: 17 دی 1394 - 05:28
عصر چهارشنبه یک خودرو زرهی ارتش عراق (همر) در اطراف بازار مرکزی شهر بغداد تظاهرکنندگان علیه سعودی را به خود خیره کرد، بطوری که برخی به شوخی می گفتند: احتمالا ماشین عروسه!

اتاق خبر- عصر چهارشنبه یک خودرو زرهی ارتش عراق (همر) در اطراف بازار مرکزی شهر بغداد تظاهرکنندگان علیه سعودی را به خود خیره کرد، بطوری که برخی به شوخی می گفتند: احتمالا ماشین عروسه!

بنابراین گزارش این خودرو زرهی با انواع گل های رنگارنگ تزیین شده و درست در همان محل ماموریتش پارک شده بود و یک افسر عراقی نیز کمی آن سو تر از خودرواش ، به نقطه ای خیره بود که به میدان التحریر بغداد محل برگزاری تظاهرات ضد سعودی در همین روز امتداد می یافت.
این روزها کام عراقی را می توان «تلخ و شیرین» توصیف کرد؛ تلخ از آن جهت که در 10 روز گذشته با مناسبت ها و اعیاد میلاد و خبرهای خوش از جبهه های نبرد با گروه تروریستی تکفیری داعش، لحظات شیرینی را تجربه کردند و در مقابل خبر اعدام روحانی سعودی، کامشان را تلخ کرد.
عبدالوهاب یک فعال رسانه ای عراقی، در این خصوص گفت، البته سعودی ها فقط با اعدام شیخ نمر باقر النمر کام عراقی ها را تلخ نکرده اند، آنها سال هاست که برای ملت عراق خشونت و مرگ به ارمغان می آورند و خشم امروزی که در میدان التحریر بروز یافته، ناشی از دخالت های بیش از یک دهه سعودی ها در امور داخلی عراق است که بابت آن نزدیک به یک میلیون شهروند عراقی کشته شده اند و بیش از 2 میلیون تن نیز از خانه های خود رانده شده اند.
بسیاری از عراقی ها با نظر عبدالوهاب موافقند و می گویند، از سال 2003 هنگام سقوط صدام دیکتاتور بغداد، سعودی ها همواره از گروه های تروریستی مانند القاعده، داعش و بازماندگان حزب بعث حمایت کرده اند.
تظاهرکنندگانی که غروب چهارشنبه میدان التحریر را ترک می کردند ، در عبور از این خیابان فرعی بازار معروف به «باب شرقی» ابتدا به خودرو گل کاری شده خیره می شدند و سپس به افسری که کنار خودرواش ایستاده بود، تبریک می گفتند و ضمن آن یک لبخند هم تبادل می کردند.
برخی کارشناسان امنیتی معتقدند، ارتش عراق که حوالی ماه مارس به دنبال سقوط مشکوک الرمادی مرکز الانبار دچار سرخوردگی بیشتری شده بود، با پیروزی های اخیر از نظر روانی خود را بازسازی کرده است.
ارتش عراق که ابتکار اصلی عملیات آزادسازی الرمادی را در اختیار داشت، با حمایت نیروهای عشایر منطقه و الحشد الشعبی توانست مرکز الانبار را از داعش تروریستی پس بگیرد و یک پیروزی بزرگ را در کارنامه خود به ثبت برساند.
حیدر العبادی نخست وزیر، فواد معصوم رئیس جمهور، سلیم الجبوری رئیس پارلمان و اکثر شخصیت های سیاسی برجسته عراق مانند نوری المالکی معاون رئیس جمهور و سید عمار حکیم رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق ، 95 سالگی ارتش را به ملت عراق تبریک گفتند.
حیدرالعبادی نخست وزیر عراق در بیانیه ای به مناسبت روز ارتش عراق، باردیگر بر وعده اش نسبت به پیروزی بزرگ بر داعش در سال 2016 تاکید کرد و نوری المالکی نیز در بیانیه ای به همین مناسبت، خواستار دوری ارتش از جناح ها و جریان های سیاسی شد و بر ضرورت تقویت زیرساخت های ارتش عراق تاکید کرد.

منبع: ایرنا 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید