اعزام یک میلیون دانش‌آموز به اردوهای راهیان‌نور | اتاق خبر
کد خبر: 307215
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 02:24
تا پایان سال صورت می‌گیرد
معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش از اعزام یک میلیون دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور تا پایان سال خبر داد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، حمیدرضا کفاش عصر امروز در دیدار وزیر آموزش‌وپرورش با آیت‌الله نوری همدانی، با اشاره به برنامه‌های فرهنگی وزارت آموزش‌وپرورش اظهار کرد: آشنایی دانش‌آموزان با دفاع مقدس و ارزش‌های انقلاب اسلامی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های فرهنگی آموزش‌وپرورش است.

وی به روند برگزاری اردوهای راهیان نور در کشور اشاره کرد و افزود: این برنامه‌ها به‌صورت مشترک با همکاری سپاه و بسیج هر سال در کشور برگزار می‌شود.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش از اعزام 650 هزار نفر به اردوهای راهیان نور در سال گذشته خبر داد و افزود: اردوهای راهیان نور ویژه دانش‌آموزان دوره متوسطه برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری اردوهای راهیان نور را انتقال مفاهیم دفاع مقدس اعلام کرد و گفت: تا اربعین امسال نیز بیش‌از 300 هزار نفر به این اردوها اعزام شده‌اند.

کفاش ادامه داد: با توجه به برنامه‌های سپاه برای پیاده‌روی اربعین و امتحانات دانش‌آموزان برگزاری اردوها متوقف شده است و پس از پایان امتحانات اعزام به راهیان نور آغاز می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال طبق برنامه‌ریزی‌ها بیش‌از یک میلیون نفر به اردوهای راهیان نور اعزام شوند.

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش‌وپرورش به جزئیات روند برگزاری اردوهای راهیان نور اشاره و تصریح کرد: به همراه هر کاروان مدیر، راوی و روحانی اعزام می‌شود تا طی اردو مسائل تربیتی و اخلاقی برای دانش‌آموزان تبیین شود.

وی از فعالیت 650 دارالقرآن در سطح کشور خبر داد و افزود: این مراکز مسائل و فعالیت‌های قرآنی خارج از برنامه‌های مدارس را پیگیری می‌کنند.

کفاش با بیان اینکه در 50 هزار مدرسه در کشور نماز جماعت برگزار می‌شود، تصریح کرد: در این مدارس با حضور 20 هزار روحانی و معلمان منتخب نماز جماعت اقامه می‌شود.

وی از آموزش مدیران مدرسه در ترویج فریضه نماز خبر داد و گفت: با همکاری ستاد اقامه نماز کشور تاکنون 4 هزار و 500 مدیر مدرسه را در این زمینه آموزش داده‌ایم.

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید