عربستان در ایجاد چالش در اقتصاد ایران ناکام خواهد بود | اتاق خبر
کد خبر: 307295
تاریخ انتشار: 18 دی 1394 - 15:15
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،‌اظهار کرد: قطع روابط سیاسی و اقتصادی عربستان با ایران نمی‌تواند اقتصاد ایران را با چالش جدی مواجه کند و کشورهای بزرگ‌تر و تأثیرگذارتر از عربستان هم در این کار ناکام بودند.

اتاق خبر- رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی،‌اظهار کرد: قطع روابط سیاسی و اقتصادی عربستان با ایران نمی‌تواند اقتصاد ایران را با چالش جدی مواجه کند و کشورهای بزرگ‌تر و تأثیرگذارتر از عربستان هم در این کار ناکام بودند.

بنابراین گزارش ارسلان فتحی‌پور با اشاره به برخی صحبت‌ها در مورد ایجاد رکود در بخشی از اقتصاد کشور که وابسته به محصولات تولیدی سعودی بود،‌ گفت:‌ حتماً کارخانجات تولیدی ما می‌توانند جایگزین مناسبی برای تهیه برخی مواد اولیه خود که پیش از این توسط سعودی‌ها تأمین می‌شد پیدا کنند و در این مسأله هیچ مشکلی نخواهند داشت.

وی افزود: عربستان نوکری صهیونیست‌ها را به هر چیز دیگر ترجیح داده و رفتارهایش کاملاً در خدمت این رژیم است و در گذشته نیز با نقش‌آفرینی منفی در بازار نفت این سیاست را دنبال کرده بود و بابت این رفتارها باید به جهان اسلام پاسخگو باشد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود در مورد تعیین نرخ سود سپرده‌های بانکی، تصریح کرد: بانک مرکزی دریافته که تعیین دستوری نرخ سود سپرده‌ها دیگر در اقتصاد جدید جوابگوی نظام بانکی نیست و این یک دریافت خوب و مثبت است، کاهش یا افزایش نرخ سود سپرده‌های بانکی موضوعی خارج از اختیار مستقیم دولت است.

فتحی‌پور تصریح کرد: بازار عرضه و تقاضا باید خود میزان سود سپرده‌ها را تعیین کند و با توجه به میزان سپرده بانک‌ها و مشتریان رقابت سالم و سازنده‌ای برای نرخ سود سپرده‌ها ایجاد شود و این موضوع از گذشته مورد حمایت کمیسیون اقتصادی مجلس بوده است.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید