آیت‌الله مکارم‌شیرازی:دشمنان نقشه های خطرناکی برای عراق و سوریه دارند | اتاق خبر
کد خبر: 307708
تاریخ انتشار: 20 دی 1394 - 02:48
آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعیان گفت:دشمنان نقشه های خطرناکی برای عراق و سوریه دارند اما انشاء الله وعده های خداوند برای نصرت مومنین محقق می شود و مردم این دو کشور بر دشمنان خود پیروز می شوند.

اتاق خبر- آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعیان گفت:دشمنان نقشه های خطرناکی برای عراق و سوریه دارند اما انشاء الله وعده های خداوند برای نصرت مومنین محقق می شود و مردم این دو کشور بر دشمنان خود پیروز می شوند.

بنابراین گزارش این مرجع تقلید عصر شنبه در دیدار شیخ اکرم الکعبی دبیر کل مقاومت اسلامی نجباء با وی در مدرسه علمیه امام سجاد (ع)، افزود: ما امیدواریم که با توکل به خدا مقاومت اسلامی مردم در عراق و سوریه بر تکفیری‎ها پیروز شود.

آیت الله مکارم شیرازی افزود: دشمنان نقشه‎های شوم و خطرناکی برای نابودی اسلام دارند اما مکر و حیله‎ آنها به نتیجه نخواهد رسید.

وی با تاکید بر وحدت میان مردم عراق تصریح کرد: باید شیعه و سنی و حتی مسیحیان با یکدیگر متحد شوند تا بتوانند جلوی افراطیون را بگیرند اگر چه مبارزه با تکفیری‎ها ممکن است به طول انجامد اما بی شک پیروزی از آن مردم مبارز عراق است.  

آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد:مشکلات شما مردم مجاهد و ملت عراق، مشکلات ما نیز به شمار می رود و ما در شبانه روز به فکر مردم سوریه و عراق هستیم و برای این پیروزی دعا می کنیم تا از شر دشمنان اسلام در امان باشید.

وی عنوان کرد:برای رسیدن به این پیروزی هر کاری که از د ست ما بر آید انجام خواهیم داد در این باره با برگزاری کنگره ضد تکفیر با حضور سفیران کشورهای اسلامی و ایجاد اتحاد میان علمای شیعه و اهل تسنن در جهت آگاهی اذهان عمومی نسبت به حقایق تلاش می کنیم.

این استاد برجسته حوزه گفت:مبارزات سیاسی و نظامی با تکفیری‎ها خوب است اما به تنهایی کفایت نمی کند و باید ریشه‎های تکفیر به صورت علمی از میان برود در این باره سال گذشته کنگره تکفیر برگزار شد و امسال نیز این کنگره برگزار می گردد.

وی اظهار کرد: ما باید به جهان بفهمانیم که دین تکفیری‎ها و داعش، دین اسلام نیست و آنها با اسلام بیگانه‎اند.

این مرجع شیعه هوشیاری جوانان مسلمان نسبت به افکار تکفیری را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد:ما با اندیشه تکفیر به مبارزه علمی می پردازیم.

وی خطاب به مجاهدان عراقی متذکر شد:شما در جبهه‎های نظامی و ما نیز در جبهه علمی و فکری دست در دست هم داده‎ایم تا ریشه تکفیر را بزنیم.

آیت الله مکارم شیرازی با ابراز خرسندی از این دیدار خاطرنشان کرد:خداوند وعده پیروزی را به مجاهدان و مسلمانان داده است.

منبع: ایسنا 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید