نشست بودجه‌ای تعاونگران با مجلس | اتاق خبر
کد خبر: 307817
تاریخ انتشار: 20 دی 1394 - 11:33
رئیس اتاق تعاون ایران گفت: در نشست با نمایندگان مجلس موضوع توجه ویژه به بخش تعاون در بودجه سال ۹۵ را بررسی و مورد تاکید قرار دادیم.

اتاق خبر: بهمن عبدالهی با اشاره به پیگیری احکام برنامه ششم توسعه گفت: دولت در قالب ۳۰ شورا به بررسی مقررات تدوین احکام این برنامه پرداخت و حاصل آن به ستاد تدوین برنامه رفت. آن ستاد متشکل از ۵۴ نفر بود که از این تعداد ۲ نفر از بخش غیردولتی حضور داشتند و مسلما در تعداد ۵۴ نفر صدای ۲ نفر بخش غیردولتی به جایی نمی رسد و از این جهت نتیجه مطلوب برای بخش غیردولتی اقتصاد حاصل نشد.

بنا بر این گزارش به نقل از مهر؛ رئیس اتاق تعاون ایران با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص اقتصاد مقاومتی، بر نقش تعاون به عنوان یک عنصر اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم تاکید کرد. پس از بررسی های مقام معظم رهبری از این برنامه، ایشان از دیده نشدن سیاست های اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم انتقاد کردند و از این جهت مورد بررسی مجدد قرار گرفت و در جریان آن، اتاق تعاون نشستی با حضور نمایندگان مجلس برگزار و از نظرات آنها برای کمک به بخش تعاون در برنامه ششم استفاده کرد.

عبداللهی بیان داشت: در نشست با نمایندگان مجلس بر توجه به احکامی که در برنامه پنجم مورد توجه قرار نگرفته بود و همچنین توجه ویژه به بخش تعاون در برنامه بودجه سال ۹۵ تاکید شد. وی با اشاره به احکام دائمی گفت: در کمیسیون مشترک، پیگیر بررسی احکام دائمی هستیم تا نظرات بخش تعاون تامین شود.

وی با بیان اینکه یکی از اعضا صاحب رای هیات واگذاری، اتاق تعاون است اظهارداشت: متاسفانه در واگذاری ها بخش تعاون سهمی نداشته و ما خواستار ورود جدی به موضوع واگذاری ها هستیم و در این زمینه بهتر است تعاونی ها و اتحادیه هایی که علاقه مند به گرفتن واحدها هستند، کنسرسیومی تشکیل دهند.

این مقام مسئول در بخش تعاون تشکیل دبیرخانه مشترک سه اتاق تعاون، بازرگانی و اصناف را مورد تاکید قرار داد و گفت: یکی از برکات آن این است که مقرر شده شورای اقتصاد غیردولتی در این دبیرخانه تشکیل شود.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید