حداد عادل: دوران پسابرجام فرصت مناسبی برای گسترش روابط ایران و ژاپن است | اتاق خبر
کد خبر: 308070
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 04:24
در دیدار سفیر ژاپن؛
حداد عادل گفت: اکنون که در دوران پسا برجام قرار داریم فرصت مناسبی است تا با رفع محدودیت ها مناسبات سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و پارلمانی ایران و ژاپن گسترش یابد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری میزان، غلامعلی حدادعادل در دیدار با سفیر زاپن در تهران ، به پیشینه ارتباطات خوب دو کشور اشاره کرد و افزود: ایران و ژاپن بعنوان دو کشور با اهمیت و برخوردار از تمدنی کهن در قاره آسیا، همواره از روابط خوبی در عرصه های مختلف برخوردار بوده اند.

وی ادامه داد: سفر هیأت های اقتصادی و دیدار مقامات علی دو کشور نوید آغاز فصلی جدید در ارتباطات دوستانه و همکاری های دو کشور را می دهد.
حدادعادل بر لزوم افزایش تلاش های سیاسی و پارلمانی دو کشور برای گسترش ارتباطات و کارهای فیمابین تأکید کرد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در ادامه به اوضاع منطقه اشاره کرد و گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با استفاده ابزاری از تروریسم نمی خواهند در کشورهای اسلامی ثبات و آرامش وجود داشته باشد و متأسفانه رژیم ستمکار آل سعود و برخی از کشورهای منطقه نیز با پول خود در این راه به آنان کمک می کنند.

وی ادامه داد: تنها راه بازگشت به منطقه قطع حمایت از فعالیت های تروریستی، عدم استفاده ابزاری از تروریسم و احترام به حق تعیین سرنوشت تنها توسط مردم هر کشور و بدون دخالت خارجی است.

هیرویاسو کوبایاشی سفیر ژاپن در تهران نیز در ادامه این دیدار با ابراز خرسندی از آغاز مأموریتش در ایران گفت: توسعه و تقویت هر چه بیشتر مناسبات با ایران مورد اهتمام و پیگیری دولت و پارلمان ژاپن است.

وی با ستایش از برخورداری ایران از امنیت و ثبات در اوضاع پرآشوب منطقه خاورمیانه گفت: مسئولان ژاپن تمایل دارند تا با توجه به جایگاه مهم ایران در خاورمیانه و تلاش هایی که همواره برای کمک به برقراری صلح و ثبات در منطقه و جهان انجام می دهد به رایزنی و مشورت با مقامات ایرانی در خصوص مسائل منطقه بپردازند.

سفیر ژاپن در تهران با اشاره به نزدیک شدن به زمان اجرای کامل برجام و رفع تحریم ها گفت: با رفع موانع گسترش روابط دو کشور اکنون زمان برای ارتقاء سطح مناسبات ژاپن و ایران مهیاست و سفر نخست وزیر ژاپن در آینده نزدیک به تهران و دیدار با مقامات بلندپایه ایرانی نشان دهنده عزم ژاپن برای انجام این مهم دارد.

کوبایاشی نسبت به توسعه همکاری های دو کشور در سطوح دو جانبه، منطقه ای و بین المللی ابراز امیدواری کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید