خطر داروهای ضدافسردگی برای چشم | اتاق خبر
کد خبر: 308246
تاریخ انتشار: 21 دی 1394 - 19:24

به گزارش اتاق خبر، داروهای ضدافسردگی که توسط بسیاری از افراد به مصرف می‌رسد عوارض متعددی را برای بینایی آنها در پی خواهد داشت. 

یک اپتومتریست در خصوص عوارضی که قرص‌های ضد افسردگی برای بینایی ایجاد می‌کنند، گفت: عموماً استفاده و تجویز داروهای افسردگی به دلیل پیامدها و عواقب ویژه‌آی که در مصرف‌کنندگان ممکن است پدید آید از ضوابط خاصی برخوردار است. که از جمله آن می‌توان به عوارض چشمی و برخی اختلالات بینایی اشاره کرد که کسب آگاهی از چنین عوارضی برای مصرف‌کنندگان سودمند است. 
 
دکتر محمد کی‌پور ادامه داد: زمانی که افراد اطلاعات کافی در این زمینه داشته باشند قطعاً از مصرف خودسرانه آن خودداری خواهند کرد. 
 
کی پور با بیان این که شایع‌ترین عارضه مرتبط با خوردن داروهای ضدافسردگی تاری دید و مشکل در انجام فعالیت چشمی است، تصریح کرد: مصرف چنین داروهایی در مطالعه و تمرکز اختلال ایجاد می‌کند به علاوه مطالعه در نور کم نیز با دشواری مفرط همراه خواهد بود.  
 
وی افزود: مشاهده‌ خطوط یا فلوترها در میدان بینایی از سایر عوارض مصرف داروهای ضدافسردگی به شمار می‌روند.  
 
کی‌پور خاطرنشان کرد: انجام مراقبت‌های پزشکی در دوره‌ی درمانی ضرورت دارد چرا که برخی از مصرف‌کنندگان داروهای ضدافسردگی با شکایت‌های بینایی و به گمان بروز سردرد چشمی به مراقبین سلامت بینایی مراجعه می‌کنند.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید