نوسان نرخ ارز مقطعی است | اتاق خبر
کد خبر: 308540
تاریخ انتشار: 22 دی 1394 - 14:03
رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران معتقد است نوسانات نرخ ارز مقطعی است و انتظار می‌رود پس از اجرای برجام نرخ ارز به ثبات برسد.

اتاق خبر: کورش پرویزیان درباره دلایل افزایش نرخ ارز در روزهای اخیر گفت: انتظار می‌رود بعد از اجرای برجام، نرخ ارز با سیاست‌هایی که در نظر گرفته می‌شود با نوسان مواجه نشود.

بنا بر این گزارش به نقل از ایسنا؛ وی افزود:‌ برخی از نوساناتی که برای بازار ارز پیش آمده است موضعی و مقطعی است و به نظر می‌رسد که نرخ ارز به دامنه با ثباتی برسد.

پرویزیان مسائل و تنش‌های اخیر در منطقه را در بالا رفتن نرخ ارز تاثیرگذار دانست و تصریح کرد: باید توجه داشته باشیم برخی عوامل که در نوسانات نرخ ارز اثرگذار بوده است پیش از این در بازار وجود داشته است مانند واسطه‌گری‌ها که نقش زیادی در این زمینه دارند.

رییس کمیسیون بازار پول و سرمایه اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: دولت نرخ ارز را در لایحه بودجه 2997 تومان در نظر گرفته است؛ به طور طبیعی همواره بین نرخ ارز در بودجه و نرخ ارز در بازار آزاد فاصله‌ای وجود داشته است اما این فاصله به قدری نخواهد بود که باعث هیجان شود و مردم به سمت خرید و فروش ارز بروند.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید