جاسوسی پلیس آمریکا از شهروندان | اتاق خبر
کد خبر: 308733
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 08:56
به نوشته یک روزنامه آمریکایی پلیس آمریکا با استفاده از فناوری‌های جاسوسی، به حریم خصوصی شهروندان معمولی آمریکایی سرک می‌کشد.

به نوشته یک روزنامه آمریکایی پلیس آمریکا با استفاده از فناوری‌های جاسوسی، به حریم خصوصی شهروندان معمولی آمریکایی سرک می‌کشد.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از واشنگتن پست، تاکنون اعتراضات مردم و فعالان اجتماعی در آمریکا به این موضوع بوده است که چرا آژانس امنیت ملی آمریکا از شهروندان معمولی آمریکایی جاسوسی می کند. این در حالی است که اخیراً اداره پلیس شهر فِرزنو در ایالت کالیفرنیا فاش ساخته است که نیروهای پلیس آمریکا در بسیاری از شهرهای این کشور، از فناوری‌های مشابه برای جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل اطلاعات درباره شهروندان استفاده می‌کنند.

حامیان حقوق مدنی در آمریکا به شدت به این نوع فناوری‌ها اعتراض دارند و می گویند: اول اینکه اطلاعات جمع‌آوری شده از مکالمات تلفنی و سایر فعالیت‌های شهروندان آمریکایی توسط پلیس، بدون اخذ مجوز دادگاه و بدون اطلاع شهروندان صورت می‌گیرد. در ثانی اینکه احتمال اشتباه در تجزیه و تحلیل این نوع نرم‌افزارها بسیار قابل توجه است و در آخر اینکه نیروهای پلیس با استفاده از هزاران دوربین مدار بسته هرگونه حرکات شهروندان را بدون اطلاع آنان تحت نظر دارند.

اداره‌های پلیس آمریکا این نوع تجسس‌ها را از مردم، به صورت کاملاً مخفیانه و بدور از هرگونه نظارت از سوی نهادهای دولتی آمریکا انجام می‌دهند که به غیر از احتمال اشتباه در بررسی‌ها و نتیجه گیری‌های آن، احتمال سوء استفاده‌های گسترده از این همه اطلاعات انبوه درباره شهروندان آمریکایی، آن‌هم به بهانه مقابله با تروریسم یا مبارزه با جرم و جنایت،‌ وجود دارد.

منبع: تسنیم

نظرات
ADS
ADS
پربازدید