احتمال بروز جنگ قیمت در بازار خودرو بعد از اجرای برجام | اتاق خبر
کد خبر: 308890
تاریخ انتشار: 23 دی 1394 - 19:50
معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور با بیان اینکه بعد از لغو تحریم‌ها جنگ قیمتی در بازار خودرو راه می افتد گفت: یکی از گزینه‌های همکاری فولکس واگن در بازار ایران کرمان موتور است اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و در حد مذاکره هستیم.

اتاق خبر: امیرحسین یزدانی در جمع خبرنگاران با اعلام اینکه رکود بازار که از اوایل تابستان تشدید شده حجم تولید کارخانجات خودروساز را کاهش داده است، اظهار داشت: در 9 ماهه امسال 25 هزار دستگاه خودرو تولید کرده ایم که این رقم با هدفگذاری شرکت که تولید 60 هزار دستگاه خودرو بود فاصله معناداری دارد. امروز روزانه 150 دستگاه خودرو در کارخانه کرمان موتور تولید می‌شود درحالیکه پیش از رکود کارخانه با سه شیفت کار روزانه 300 دستگاه خودرو تولید می‌کرد.

بنا بر این گزارش به نقل از تسنیم؛ معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور با اشاره به شرایط بازار خودرو در کشور بعد از اجرای برجام، گفت: هنوز هیچ چیز قطعی نیست. اما به اعتقاد بنده چینی‌ها در بازار ایران ماندنی هستند زیرا این خودروها هرساله روند رو به رشد را پشت سر می‌گذارند و محصولات متنوعی را راهی بازار می‌کنند.

یزدانی با بیان اینکه بعد از لغو تحریم‌ها جنگ قیمتی در بازار خودرو اجرا خواهد شد، افزود:در این شرایط خودروهای چینی با قیمت مناسب می‌توانند تا حدودی سهم بازار را در اختیار خود قرار دهند. البته حضور برندهای مختلف بعد از لغو تحریم‌ها در بازار ایران فروش خودروهای چینی را تحت الشعاع قرار می‌دهد. اما این موضوع خللی در سرعت فعالیت این شرکت‌ها در بازار ایران نخواهد داشت.

وی در رابطه با همکاری فولکس واگن با شرکت کرمان موتور، اظهار داشت: یکی از گزینه‌های همکاری فولکس واگن در بازار ایران کرمان موتور است اما هنوز هیچ چیز مشخص نیست و در حد مذاکره هستیم.

معاون فروش و بازاریابی کرمان موتور با اشاره به اینکه در حال حاضر محصولات این شرکت حدود 20 درصد داخلی سازی شده‌اند، گفت: براساس الزامات وزارت صنعت هر ساله باید داخلی سازی محصولات بیشتر شود و ما نیز در همین راستا تا حد امکان از قطعه سازان داخلی خود در تولید محصولات خود استفاده می‌کنیم.

یزدانی با اشاره به اینکه در حال حاضر محصولات این شرکت کاملاً اقتصادی و منطقی است، تصریح کرد: نمی‌توانیم در مورد آینده قیمت محصولات خود پیش بینی داشته باشیم زیرا هر روز نوسانات نرخ دلار و تغییرات در بازار اتفاق می‌افتد اما در مجموع تلاش می‌کنیم محصولات خود را با قیمتی معقول راهی بازار کنیم.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید