ایجاد ست‌های ورزشی ویژه معلولان در پارک‌های بزرگ زنجان | اتاق خبر
کد خبر: 309007
تاریخ انتشار: 24 دی 1394 - 01:39
عضو شورای شهر زنجان خبر داد
رئیس کمیته مناسب سازی شورای شهر زنجان از ایجاد ست‌های ورزشی برای معلولان در پارک های بزرگ این شهر خبر داد و گفت: این برنامه ها تا پایان سال جاری محقق می شود.

اتاق خبر- رئیس کمیته مناسب سازی شورای شهر زنجان از ایجاد ست‌های ورزشی برای معلولان در پارک های بزرگ این شهر خبر داد و گفت: این برنامه ها تا پایان سال جاری محقق می شود.

بنابراین گزارش پریسا شعبانی به مناسب‌سازی مبلمان شهری در زنجان اشاره کرد و افزود: ساختمان‌های عمومی که مناسب‌سازی نشدند اخطار گرفته اند تا به‌سرعت مناسب‌سازی انجام شود.

وی اظهار کرد: اعضای شورای شهر زنجان بر مناسب‌سازی مبلمان شهری برای معلولان تأکید جدی دارند و در این راستا صدور نقشه پروانه و پایان کار مستلزم مناسب‌سازی خواهد بود.

عضو شورای شهر زنجان گفت: طرح‌های در دست اجرای خود شهرداری هم ضوابط مناسب سازی را پیوست قرارداد با پیمانکار قرار خواهند داد.

شعبانی از ایجاد ست‌های ورزشی برای معلولان در پارک‌های بزرگ شهر زنجان خبر داد و گفت: این برنامه‌ها تا پایان سال جاری برای معلولان محقق می‌شود.

وی تأکید کرد: یکی از دغدغه‌های جامعه معلولان بی‌توجهی به مطالبات آنها است و باید گام‌های نخست در این رابطه برداشته شود.

عضو شورای شهر زنجان تصریح کرد: معلولان نیز حق استفاده از امکانات شهری را دارند و در این راستا باید شرایط به سمتی سوق یابد که این قشر از جامعه بتوانند با استفاده از فناوری‌های نوین خدمات موردنیاز نیز استفاده لازم را داشته باشند.

شعبانی یادآور شد: شورای شهر چهارم به بحث مناسب‌سازی مبلمان شهری برای معلولان به جد وارد کارشده است.

وی افزود: مناسب‌سازی خودروها و ناوگان حمل‌ونقل عمومی بخش دیگری از طرح‌های مناسب‌سازی محسوب می‌شود که تاکنون برنامه‌ای اجرانشده ولی باید برنامه‌ها تقویت شود.

عضو شورای شهر زنجان ابراز کرد: به دلیل جلوگیری از ورود و پارک موتورسیکلت‌ها در پیاده‌روها، ورودی پارک‌ها به‌گونه‌ای طراحی‌شده که امکان ورود ویلچر به آنها فراهم نیست.

شعبانی در خاتمه گفت: امروزه در کشورهای توسعه‌یافته، شرایط تردد و عبور و مرور معلولان در ورزشگاه‌ها، مراکز خرید و مراکز درمانی استاندارد لحاظ شده است و باید این رویه در زنجان هم اجرا شود.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید