کمیته امداد در سومالی دفتر نمایندگی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 309012
تاریخ انتشار: 24 دی 1394 - 02:11
تکذیب یک شایعه؛
روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) درپی انتشار اخباری مبنی بر حمله به دفتر این نهاد در سومالی اعلام کرد در این کشور دفتر نمایندگی ندارد.

اتاق خبر- روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی(ره) درپی انتشار اخباری مبنی بر حمله به دفتر این نهاد در سومالی اعلام کرد در این کشور دفتر نمایندگی ندارد.

پیرو انتشار خبر «غارت نمایندگی کمیته امداد در کشور سومالی» در برخی از رسانه‌ها به استحضار می‌رساند با توجه به بروز قحطی بی‌سابقه در کشور سومالی، کمیته امداد امام (ره) در سال 90 با هدف توزیع کمک‌های جمع‌آوری شده مردم نیکوکار کشورمان دفتری را در آن کشور راه‌اندازی کرده بود که بعد از پایان عملیات توزیع کمک‌های مردمی نسبت به تعطیلی آن در سال 91 اقدام نموده و در حال حاضر کمیته امداد امام (ره) هیچ دفتر، نمایندگی و یا مامور رسمی و غیررسمی در کشور سومالی ندارد.

بدیهی است بر اساس سیاست‌های اعلام شده، در دوره جدید مدیریت کمیته امداد، تمامی دفاتر کمیته امداد در شش کشور هدف به صورت خودگردان و از محل کمک‌های جمع‌آوری شده همان کشورها اداره شده و هیچگونه کمکی از محل درآمدها و کمک‌های جمع‌آوری شده داخل کشور به دیگر کشورها ارسال نمی‌شود. همچنین جهت‌گیری فعالیت‌های کمیته امداد در داخل کشور متمرکز شده و سیاستی برای ایجاد دفتر کمیته امداد در دیگر کشورها وجود ندارد.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید