۳۲ مورد بازرسی از کارخانجات داروسازی استان سمنان انجام شد | اتاق خبر
کد خبر: 309202
تاریخ انتشار: 25 دی 1394 - 10:05
طی ۹ ماهه گذشته؛
رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان سمنان از انجام ۳۲ مورد بازدید و بازرسی از کارخانجات داروسازی استان در ۹ ماه گذشته سالجاری خبر داد.

اتاق خبر- رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان سمنان از انجام ۳۲ مورد بازدید و بازرسی از کارخانجات داروسازی استان در ۹ ماه گذشته سالجاری خبر داد.

رحیم خالقیان اظهار داشت: در ۹ ماهه ابتدایی سال ۹۴ تعداد ۳۲ مورد بازدید و بازرسی از کارخانجات تولید کننده دارو و مواد بیولوژیک، توسط اداره تشخیص و درمان دامپزشکی استان سمنان انجام شده است.

وی با اشاره به سهم بیش از ۴۰ درصدی تولید داروی دامی کشور در استان سمنان، افزود: در حال حاضر ۱۰ کارخانه فعال داروئی در استان به تولید ۱۵۱ قلم دارو، سموم و مواد بیولوژیک مشغولند.

رئیس اداره تشخیص و درمان اداره کل دامپزشکی استان سمنان  خاطرنشان کرد: در ۹ ماهه اول سال جاری بیش از پنج میلیون لیتر داروی محلول، بیش از دو هزار تن داروهای پودری، ۱۵۰ میلیون قرص و بلوس، ۵۳۶ هزار پماد پستانی و بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار ریال داروی تزریقی زیر نظر این اداره کل تولید و روانه بازار مصرف شده است.

خالقیان افزود: اداره کل دامپزشکی استان سمنان آمادگی کامل دارد که با بکارگیری کارشناسی موجود در مجموعه دامپزشکی کشور نسبت به رفع مشکلات تولید در چهارچوب سیاست های کلان کشور و ترغیب تولیدکنندگان به افزایش کیفیت و رقابت در صادرات محصولات اقدام کند.

منبع: مهر 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید