ابراز پشیمانی «شان پن» از مصاحبه با «ال کاپو»/ از اینکار هدفی داشتم که شکست خورد | اتاق خبر
کد خبر: 309484
تاریخ انتشار: 12 بهمن 1394 - 01:36
«شان پن»، بازیگر هالیوودی، در پاسخ به انتقادهایی که از او به خاطر مصاحبه با «ال کاپو»، بزرگترین قاچاقچی مواد مخدر، شده بود، گفت: بی‌نهایت از این کار پشیمانم. این مصاحبه با هدفی انجام شده بود که شکست خورد.

به گزارش اتاق خبر، چندی پیش مجله آمریکایی «رولینگ استون» اقدام به چاپ مصاحبه «شان پن» با «ال کاپو» بزرگترین قاچاقی مواد مخدر در سطح بین‌المللی کرد که جنجال زیادی به پا کرد.

این مصاحبه در ماه اکتبر انجام شده بود، دقیقا زمانی که «ال کاپو»، در سطح بین‌الملل در دست تعقیب بود و این مسئله باعث شد تا پای «شان پن» نیز تحت بازجویی قرار گیرد.

در میان انتقادهای شدیدی که به این بازیگر هالیوودی شده و همچنان نیز ادامه دارد، «پن» اگرچه در اولین مصاحبه‌اش پس از این این جنجال‌ها از موضوع خود دفاع کرده بود و تأکید کرده بود که چیزی برای پنهان کردن ندارد ولی این‌بار در مصاحبه متفاوتی متذکر شد: بی‌نهایت از مصاحبه با «ال کاپو» پشیمانم.

وی افزود: اجازه بدهید شفاف و بی‌پرده بگویم، مصاحبه با «گازمن» (ال کاپو) با هدف بحث و گفتگو درباره مبارزه با انواع مواد مخدر انجام شد ولی متاسفانه شکست خورد.

این بازیگر هالیوودی تأکید کرد: من به شدت احساس تأسف می‌کنم که در تمام بحث و جنجال‌هایی که سر این مصاحبه به پا شد کوچکترین صحبتی درباره هدف این مصاحبه نشد.

وی ادامه داد: ما تمام توجه، انرژی و میلیاردها دلار سرمایه‌امان را صرف یک انسان منفی می‌کنیم و نتیجه آن چه می‌شود، روز بعد مرگ دیگری به روشی مشابه نصیبمان می‌شود. اجازه دهید تصویری واقعی از آنچه که همه ما خواستار آن هستیم داشته باشم، همه ما می‌خواهیم که معزل مواد مخدر متوقف شود. ما همه همین را می‌خواهیم، می‌خواهیم قتل‌های شیکاگو متوقف شود. ما همه مصرف‌کننده‌ایم. چه شما با «پن» موافق باشید و چه نباشید، توطئه و جنایتی در میان است.

«یواکین گازمن» مشهور به «ال‌کاپو»، که تاکنون دو بار از زندان‌های فوق امنیتی مکزیک فرار کرده، پس از 6 ماه فرار و تعقیب و گریز، سرانجام جمعه گذشته، پس از یک درگیری خونین در خانه‌اش در مکزیک دستگیر و روانه زندان شد.

به گزارش مقامات مکزیکی، «پن» که این مصاحبه را به طور مخفیانه و به دور از چشم رسانه‌ها و مقامات امنیتی انجام داده، اکنون برای این مصاحبه تحت بازجویی است. مقامات مکزیکی دلیل اصلی این بازجویی را اینگونه عنوان کرده‌اند: «شان پن» ماه‌ها با «ال‌کاپو» در ارتباط بوده ولی مشخص نیست که چرا او پیش از این اطلاعاتی از مرد تحت تعقیب در اختیار مقامات قرار نداده است.

«شان پن» با همکاری «کیت دل کستیلو»، بازیگر زن مکزیکی، این مصاحبه را در محلی مخفی در اعماق یکی از جنگل‌های مکزیک انجام داده است. «کستیلو» نیز اکنون تحت بازجویی است.

«پن» اعتراف کرده است که زمانی‌که به نزدیکی مقصد مورد نظر رسیده‌اند، 30، 35 فرد مسلح و حدود صد سرباز محاصره شده‌اند که هیچکدام از آنها به انگلیسی صحبت نمی‌کرده‌اند و «کستیلو» در این میان نقش مترجم را ایفا می‌کرده است ولی در دومین دیدار «الکاپو» از طریق یک نوار ویدئویی پاسخ سؤالات «پن» را برای او فرستاده است که مجله آمریکایی «رولینگ استون» نیز 2 دقیقه از این ویدئو را به مصاحبه «پن» با «ال‌کاپو» لینک کرده است.

پس از مدتی متن مصاحبه برای تصدیق یا تصحیح برای «ال‌کاپو» ارسال می‌شود و به گفته «پن»، او نیز در خواست هیچ‌ تغییری نمی‌دهد.

«ال‌کاپو» در مصاحبه با «پن» گفت: من نمی‌خواهم که از من چهره‌ای مقدس و بی‌گناه تصویر شود.

او که پیش از این قاچاقی بودن خود را انکار کرده بود، در مصاحبه با «پن» تأکید کرد:من بزرگترین منبع تغذیه هروئین، مت‌آمفتامین، کوکائین و ماری‌جوآنا در سطح دنیا بوده‌ام. من یک ناوگان بزرگ از زیردریایی‌ها، تعداد زیادی هواپیما، قایق و کامیون دارم.

«ال‌کاپو» در ادامه در پاسخ به این سؤال که آیا تاکنون با «پابلو امیلیو اسکوبار» (قاچاقچی کلمبیایی مواد مخدر که عنوان ثروتمندترین قاچاقچی تاریخ بشر را داشت و  ثروت خالصش تا 30 میلیارد دلار می‌رسید) دیدار داشته است یا خیر، گفت: بله یک بار او را در خانه‌اش که خانه بسیار بزرگی بود ملاقات کردم».

این قاچاقی مواد مخدر همچنین درباره «دونالد ترامپ»، کاندیدای ریاست جمهوری آمریکا با پوزخندی گفت: او دوست من است.

منبع:فارس

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید