بازی Call of Duty: Black Ops III پرفروشترین بازی سال 2015 لقب گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 309632
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 08:42
بازی‌های بزرگ دیگر امسال، مثل فال‌اوت 4 و جنگ ستارگان با وجود عرضه در ماه‌های پایانی سال، به رتبه‌های سوم و چهارم دست یافتند.

اتاق خبر - تعداد بازی‌های فوق‌العاده‌ای که در سال 2015 منتشر شدند زیاد است. و با این‌که بازی‌هایی مثل «جنگ ستارگان: بتل‌فرانت» و «فال‌اوت 4» تیترها را به خود اختصاص داده بودند، یک نامِ آشنا توانست مثل همیشه قله‌ی فروش سالیانه را فتح کند.

بر اساس آمار منتشر شده توسط موسسه‌ی NPD که اقتصاد جاری در بازی‌های رایانه‌ای در ایالات متحده را رصد می‌کند، بازی «ندای وظیفه: عملیات سری 3» پرفروش‌ترین بازی سال 2015 بوده است. احتمالا شما هم از شنیدن این موضوع اصلا متعجب نشده‌اید! اما شاید مرور این واقعیت که این هفتمین سال متوالی است که این عنوان این جایگاه را از آن خود می‌کند، کمی هیجان‌زده‌تان کند. جالب‌تر این‌که نسخه‌ی قبلی این سری، یعنی «ندای وظیفه جنگاوری پیشرفته» که متعلق به سال 2014 است و توانسته بود رتبه‌ی اول فروش همان سال را به خود اختصاص دهد، در لیست ده بازی پر فروش سال 2015 و در جایگاه دهم دیده می‌شود!

بازی‌های بزرگ دیگر امسال، مثل فال‌اوت 4 و جنگ ستارگان با وجود عرضه در ماه‌های پایانی سال، به رتبه‌های سوم و چهارم دست یافتند.

لازم به ذکر است که موسسه‌ی ان‌پی‌دی فروش دیجیتالی بازی‌ها را محاسبه نمی‌کند و با علاقه‌ای که گیمرها هر سال بیشتر از قبل به نسخه‌های دیجیتالی بازی‌ها نشان می‌دهند، به نظر می‌رسد هر سال آمار این موسسه کم‌تر و کم‌تر قابل اتکا می‌شوند. عدم حضور بازی‌های موفقی مثل «ویچر 3» در لیست پر فروش‌ترین بازی‌های سال 2015 را می‌شود همین موضوع دانست.

منبع: فارنت

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید