تمام پهنه‌های معدنی اردبیل در حال تکمیل مطالعات است | اتاق خبر
کد خبر: 309649
تاریخ انتشار: 27 دی 1394 - 08:42
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت اردبیل گفت: برای اولین بار با مشارکت سرمایه‌گذاران بخش غیردولتی تمام پهنه‌های معدنی استان در شمال و جنوب در حال تکمیل مطالعات است.

به گزارش  اتاق خبر به نقل از اردبیل ،سیدحامد عاملی عصر امروز در نشست فعالان بخش صنعت و معدن در اردبیل اظهار کرد: این پهنه‌های معدنی که قطعاً ظرفیت‌های خوب ذخایر معدنی ارزشمند را دارند، می‌توانند نقطه تحول اقتصادی استان و ضرورت شکل‌گیری واحدهای صنعتی متناسب با فرآورده‌های معدنی باشند که به تقویت اقتصاد استان بیش از پیش کمک می‌کند.

وی تصریح کرد: با تکمیل مطالعات، انجام عملیات اکتشاف استخراج در سه زوم معدنی استان اردبیل شکل می‌گیرد و در کنار آن با تلاش خانه معدن این استان زمینه برای فرآوری بیش از گذشته محصولات معدنی و صادرات مناسب آن فراهم می‌آید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان ضرورت ارتقا سطح علمی و فناوری را به همراه افزایش بهره‌وری در بخش تولید مواد معدنی، ایجاد بانک‌های اطلاعاتی دقیق در این حوزه و همکاری نزدیک در تهیه استراتژی بخش معدن را از برنامه‌های خوب خانه معدن در سطح استان اعلام کرد و گفت: با شکل‌گیری خانه معدن در سال‌های اخیر حرکت خوبی در استان آغاز شده تا بستری مناسب برای اکتشاف، استخراج و فرآوری محصولات معدنی فراهم آمده و امکان بهره‌گیری از این ظرفیت غنی در راستای افزایش بهره‌وری و ارتقا فرهنگ فنی و تخصصی در این بخش به وجود آید.

عاملی به تقویت بخش صنعت استان نیز اشاره کرد و افزود: با همکاری بنیاد برکت اعتبارات خوبی برای طرح‌های تولیدی و اقتصادی استان تزریق شده و در سال‌جاری با سفر معاون اول رئیس جمهور بیش از 240 میلیارد تومان طرح صنعتی در این استان به بهره‌برداری رسید.

وی اولویت‌بندی 50 طرح صنعتی را با مشارکت بخش خصوصی در حوزه افزایش سرمایه‌گذاری‌ها و توانمندی‌ها یادآور شد و بیان کرد: در کنار مطالعه و پیش امکان‌سنجی این طرح‌ها که برای 81 طرح این برنامه‌ریزی‌ها و هدف‌گذاری‌ها انجام شده، بستر و زمینه خوبی را شاهد هستیم تا بخش صنعت باز هم بتواند در مسیر جهش واقعی متناسب با شرایطی که به وجود آمده بیش از هر زمان دیگر مورد توجه و دقت نظر قرار گیرد.

نظرات
ADS
ADS
پربازدید